Respawn.pl

Akcesoria dla graczy jako prezent komunijny? MSI ma wszystko to, czego potrzebujesz!

Autor: Partner serwisu

Komunia zbliża się wielkimi krokami i obok typowych dewocjonaliów kupujemy przeważnie elektronikę. Ta z reguły posłuży na lata, jest uniwersalna i przede wszystkim można ją wykorzystać zarówno do nauki, jak i rozrywki. Balans między tymi dwiema rzeczami jest bardzo ważny, szczególnie w tak młodym wieku dziecka, dlatego nie można ograniczać się jedynie do najbardziej podstawowego sprzętu. Warto pokusić się o stworzenie stanowiska do obu tych scenariuszy, przede wszystkim do rozrywki, by umożliwić dziecku zanurzenie się w swojej ulubionej grze komputerowej, w której wraz z rówieśnikami spędza część swojego wolnego czasu. Tylko na co zwracać uwagę, ile to kosztuje i ostatecznie na jaki sprzęt się zdecydować? Sprawdźmy!

Kupując dziecku na komunię komputer lub laptop, zdecydowanie warto dorzucić do tego peryferia, czyli myszkę, klawiaturę, podkładkę czy nawet słuchawki, stojak na nie i dodatkowo mikrofon. To właśnie ten sprzęt zagwarantuje, że każda rozgrywka będzie należeć do przyjemności i osoba taka będzie w stanie komunikować się z kolegami i koleżankami po drugiej stronie. Nie trzeba przy tym wydawać dużej ilości gotówki, ponieważ nawet podstawowy lub ze średniej półki sprzęt gamingowy zda egzamin znakomicie. Sprawdźmy zatem, co przygotował dla nas jeden z najbardziej znanych producentów – MSI.

Polecane akcesoria komputerowe na komunię:

Na co zwracać uwagę przy wyborze myszki?

Myszka gamingowa powinna być przede wszystkim ergonomiczna, a więc musi pasować do ręki użytkownika, by ten nie musiał kombinować z poprawnym ustawieniem na niej palców. Z tego też powodu nie można polecić tej jedynej, bo wiele z nich oferuje kompletnie odmienną budowę. Jeśli jednak szukamy czegoś uniwersalnego, warto postawić na myszkę o symetrycznej konstrukcji, by mogli z niej skorzystać zarówno osoby prawo-, jak i leworęczne.

Ważnym aspektem jest również zastosowany w myszce sensor. Mając odpowiedniej jakości, renomowanej marki sensor, możemy zdziałać cuda i to właśnie z tego powodu profesjonaliści w branży polecają tylko sprawdzone konstrukcje. Myszka ma być przedłużeniem ręki, a nie typowym narzędziem, do którego musimy się dostosować my. Kolejną kwestią jest jakość wykonania, żywotność zastosowanych w myszce przełączników, ich liczba, czy nawet podświetlenie, które jest tak popularne wśród opisywanej grupy docelowej.

Jaka myszka gamingowa na komunię?

Znakomitą i przede wszystkim niedrogą myszką jest MSI Clutch GM20 Elite. Wyposażona została ona w dobry sensor PixArt PAW-3309 z maksymalną rozdzielczością dobijającą do 6400 DPI oraz przełączniki OMRON o żywotności 20 milionów kliknięć. Za pośrednictwem dołączonego oprogramowania zmienić możemy dosłownie wszystko i dostosować gryzonia do naszych potrzeb. Nie zabrakło odpowiedniej jakości wykonania, profilowania, czyli naturalnej budowy pod graczy praworęcznych oraz widowiskowego podświetlenia RGB, które możemy dowolnie modyfikować. Dodatkowo otrzymujemy możliwość dostosowania wagi urządzenia, ponieważ pod główną klapką znajdziemy trzy odważniki (1x 5g oraz 2x 3g). Za niecałe 150 zł, Clutch GM20 Elite jest świetnym wyborem, jeśli zależy nam na trwałej, precyzyjnej i dobrze prezentującej się na naszym biurku myszce.

GM20 ELITE box

Podkładka pod myszkę na komunię? Oczywista sprawa!

Podkładka pod myszkę to nieodzowny element wyposażenia każdego stanowiska gamingowego. Na rynku znaleźć można całe mnóstwo tych elementów różniących się zastosowanym materiałem i rozmiarem, ale najpopularniejsze są te, wykonane z tkaniny. O wzorach umieszczanych na takowych raczej nie będziemy opowiadać, bo to już czysto subiektywna kwestia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać taki, jaki nam pasuje, niezależnie czy będzie to nadruk postaci z ulubionej gry, czy minimalistyczne logo producenta w rogach. Ten ostatni znajdziemy na przykład w MSI Agility GD70, a więc dużych rozmiarów podkładce z jedwabnej tkaniny pokrywającej całą górną powierzchnię.msi ggd GD70 front with KB MS

Oprócz materiału wykończeniowego, ważny jest również materiał na spodzie. Ten powinien się charakteryzować jak największym tarciem, czyli funkcją antypoślizgową, by cała podkłada odpowiednio przylegała do blatu biurka. Najczęściej wybieranym jest tutaj guma i wcale się nie dziwimy – ta przeważnie leży tam, gdzie ją postawiliśmy. Jaką wielkość powinna mieć podkładka? Dla osób, które używają wysokich wartości DPI w myszce wystarczy nawet podstawowa, niewielkich rozmiarów podkładka, ale ci, którzy chcą celować za pomocą całego ramienia, a więc korzystać z niskich wartości DPI, skorzystają z nieco większej konstrukcji. Tak czy inaczej, prezentowana tutaj MSI Agility GD70 kosztuje niewiele i spełni wszystkie wymagania przyszłych graczy – nie rzucająca się w oczy, wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów, trwała, obszyta na krawędziach i z gumowym spodem antypoślizgowym.

Klawiatura gamingowa na komunię – co musi posiadać?

Klawiatur na rynku jest całe mnóstwo, a ich cena waha się od 20-50 zł do nawet 1000 zł i powyżej. Warto jednak kierować się kilkoma rzeczami podczas jej wyboru, a jeśli chodzi o gaming, musi być po prostu dobra. Takowymi są z reguły klawiatury mechaniczne, a więc zdecydowanie bardziej zaawansowanie konstrukcje od typowych klawiatur membranowych, jakie zauważyć możemy w popularnych elektromarketach. Użytkowanie takowych wywiera zazwyczaj bardziej pozytywne odczucia zarówno podczas zwykłego pisania, jak i grania w gry wideo.

web 4

Klawiatury mechaniczne różnią się od siebie przede wszystkim zastosowanymi przełącznikami. Na rynku znaleźć można wiele różnych – jedne ciche z niewyczuwalnym pod palcami klikiem, a drugie ze specyficznym klikiem i dźwiękiem przezeń wywoływanych. Tak, jak w przypadku myszek, najlepiej wypróbować je wszystkie, ponieważ preferencje konkretnych graczy są zróżnicowane na tyle, że nie sposób jest wybrać najlepszych. Klawiatura gamingowa powinna posiadać również odpowiednią jakość wykonania, możliwość personalizacji w dedykowanym oprogramowaniu dołączonym do zestawu, podświetlenie (niekoniecznie wielokolorowe RGB) i dobrze prezentujący się wygląd.

Jaka klawiatura gamingowa na komunię?

My polecamy dziś niskoprofilowe przełączniki Kailh Low Profile White Clicky o żywotności 50 milionów kliknięć, czyli niewielkich rozmiarów przyciski o wyczuwalnym, specyficznym dla tego modelu klikiem o sile nacisku wynoszącym 50g, które zamontowane zostały w mechanicznej klawiaturze MSI Vigor GK50 Low Profile. Klawiatura ta ma niewielkie rozmiary, co z reguły, jeśli spojrzeć przez pryzmat graczy, jest ogromną zaletą. Urządzenie takie pozbawione jest bloku numerycznego, dlatego przed zakupem warto się upewnić, czy z takowej funkcji korzystać nie chcemy. Tak czy inaczej, mniejszych rozmiarów klawiatura to więcej wolnego miejsca na biurku.

web 3 1

Klawiatura komunikuje się z komputerem za pomocą złącza USB 2.0, a sam przewód możemy od klawiatury w każdej chwili odłączyć, ponieważ ta wyposażona została w ukryte na tylnym panelu złącze USB-C. W dołączonym oprogramowaniu możemy przypisywać klawisze, zmieniać kolor podświetlenia RGB MSI Mystic Light, jego natężenie i ogólnie spersonalizować swój sprzęt. Pomoże w tym również wbudowana w klawiaturę pamięć, na której zapisywać można trzy wcześniej dostosowane do naszych potrzeb profile. Nie znikną więc one nawet po zabraniu urządzenia ze sobą, w czym pomogą zarówno niewielki rozmiar, jak i dołączona do zestawu torba podróżna. Klawiatura posiada również typowo gamingową funkcję 6+N Key Rollover, dzięki której ominiemy bolączkę znaną z niskiej jakości urządzeń. Technologia ta rozpoznaje sześć lub wiele jednocześnie wciśniętych klawiszy i pozwala zarejestrować je wszystkie. W cenie do 400 zł, MSI Vigor GK50 Low Profile jest bardzo dobrym i świetnie prezentującym się sprzętem.

Mikrofon do stanowiska gamingowego? Bez tego ani rusz!

Mikrofon jest nieodzownym elementem każdego stanowiska gamingowego. Niezależnie, czy jest on na stałe przymocowany do słuchawek, czy wolnostojącym na biurku urządzeniem, dobra jakość nagrywanego przez nas dźwięku ma kluczowe znaczenie nie tylko podczas komunikacji na szkolnych zajęciach w trakcie zdalnego nauczania, ale również podczas rozgrywania sesji w ulubionej grze sieciowej z rówieśnikami i streamowania tejże rozgrywki do sieci.

msi mm gv60 right up

Dobry mikrofon nie jest zazwyczaj tani, ale oferuje znacznie lepsze efekty współpracy z komputerem, czy nawet dodatkowym urządzeniem przechwytującym. Jakość dźwięku z mikrofonu jest zazwyczaj kluczowym elementem dobrego streamu, czy komunikacji ze znajomymi podczas gry. Dobrym urządzeniem jest niewątpliwie MSI Immerse GV60 Streaming Mic, a więc wolnostojący, wykonany z aluminium mikrofon wielokierunkowy lub kardioidalny (jednokierunkowy) stereo o znakomitej charakterystyce. Odznacza się próbkowaniem na poziomie 96 Khz /24 bit i pasmem przenoszenia od 20 Hz do 20 kHz, co przy czułości nawet -36 dB zagwarantuje odpowiednią jakość nagrywanego i przesyłanego dźwięku. Urządzenie możemy wykorzystać w wielu różnych sytuacjach – jako mikrofon stereo, jednokierunkowy, dwukierunkowy lub nawet czterokierunkowy. Niezależnie więc od tego, czy będzie to spotkanie w szkole, rozgrywka w sieci, czy nagrywanie wokalu, by rozwijać swoją pasję do śpiewania, GV60 sprawdzi się w każdej sytuacji.

Dedykowane pokrętła umieszczone na mikrofonie ułatwiają regulację głośności zarówno mikrofonu, jak i podłączonych do niego słuchawek, a sam sprzęt współpracuje z komputerem na zasadzie Plug & Play, a więc nie wymaga od nas instalowania żadnego dedykowanego oprogramowania. Na spodzie mikrofonu znajdziemy pełen zestaw montażowy z gwintem 5/8” i trzy metrowym przewodem, dlatego samo urządzenie możemy przymocować do wysięgnika. Oczywiście mikrofon ten polecamy tylko tym, którzy naprawdę go potrzebują. Do zwykłej komunikacji ze znajomymi w grach można wybrać zestaw słuchawek z mikrofonem.

P1290176a

Słuchawki dla gracza, czyli najważniejszy element stanowiska gamingowego

Słuchawki. Urządzenie znalazło tyle zastosowań, że dziś nie wyobrażamy sobie bez niego życia. Takowego nie wyobrażają sobie również gracze, którzy nie przeszkadzając innym domownikom, nadal chcą posłuchać muzyki, oglądać film, czy rozgrywać ekscytujące mecze z kolegami i koleżankami w sieci. Warto postawić jednak na zestaw słuchawkowy, czyli headset lub jak kto woli – połączenie słuchawek z mikrofonem, ponieważ wtedy wszystko jest w jednym, niedrogim urządzeniu – dla bardziej wymagających odsyłamy do poprzedniej sekcji, w której opisywaliśmy mikrofon.

5939852 12 i1064

Polecanym modelem słuchawek może być MSI Immerse GH50. Te charakteryzują się wieloma rzeczami, do których zaliczyć należy 40-mm przetworniki z szerokim pasmem przenoszenia od 20 Hz do 20 kHz, bardzo wysoką czułość na poziomie 109 dB oraz systemem dźwięku 7.1. Na przewodzie znajdziemy potencjometr do regulacji głośności, a przy muszli dołączony do zestawu mikrofon z pasmem przenoszenia 100-10000 Hz i czułością na poziomie -36 dB. Słuchawki komunikują się z urządzeniem dźwiękowym za pomocą złącza USB, dlatego nie będzie problemów z kompatybilnością z komputerem.

Za wygodę odpowiada wyściełany pałąk (ten wykonany jest ze stali) oraz miękkie nausznice pokryte sztuczną skórą. Zagwarantuje to odpowiedni komfort i docisk do głowy, by żadne dźwięki nie wydostawały się na zewnątrz – są to słuchawki zamknięte oraz sztywną i trwałą konstrukcję, która nie połamie się już przy pierwszym kontakcie. MSI Immerse GH50 kosztują dziś około 300 zł, co jest kwotą naprawdę niską, jak za połączenie słuchawek i mikrofonu, szczególnie biorąc pod uwagę to, że oprócz wyżej wymienionych zalet, zestaw dodatkowo rozświetla efektowna illuminacja LED RGB z Mystic Light. 

Wisienka na torcie, czyli stojak na słuchawki

Nie ma nic bardziej denerwującego od przewodów słuchawkowych, które plątają się pod nogami, czy szpecą wygląd całego biurka. Dlatego też, jeśli nie mamy w zanadrzu słuchawek bezprzewodowych, warto poprowadzić je w taki sposób, by mogły się znaleźć poza naszym zasięgiem, a w tym pomóc może niewątpliwie stojak na słuchawki. To bardzo prosta rzecz, która nie tylko gwarantuje odpowiednie zarządzanie miejscem, ale również spowoduje, że na biurku każdego gracza wyśmienicie się zaprezentuje.

HS01 box 2

Warto w tym wypadku postawić na trwałą konstrukcję i choć na rynku znaleźć można naprawdę wiele takowych rozwiązań, naszym zdaniem najlepiej sprawi się po prostu metal. MSI HS01 jest właśnie wykonany z takiego materiału, ale oprócz pełnienia podstawowej funkcji, czyli byciem uchwytem na słuchawki, można go wykorzystać również jako stojak na telefon komórkowy. Stabilności niewątpliwie dodadzą antypoślizgowe, gumowe podkładki, a całość będzie kluczowym elementem każdego dnia, w którym spędzamy czas przed komputerem.

Akcesoria gamingowe na komunię – skompletuj cały zestaw

Jak widać, zakup komputera lub laptopa to tylko pierwsza część podczas kompletowania stanowiska gamingowego. Do tego doliczyć należy jeszcze akcesoria i choć na rynku istnieje ich całe mnóstwo, warto pokusić się o konkretne, polecane w swoim przedziale cenowym urządzenia. Myszka gamingowa, podkładka, słuchawki i mikrofon to nieodzowne elementy zestawu, ponieważ to właśnie z nich najczęściej korzystamy. MSI ma wszystko to, czego potrzebujesz i nie trzeba przy tym wydawać astronomicznych kwot.