Respawn.pl

Aktualizacja: Event świąteczny zawitał do FIFA 23 – Druga drużyna Winter Wildcards już dostępna w FUT!

Autor: Maks Bartosik

W FIFA Ultimate Team rozpoczęła się świąteczna promocja pod nazwą Winter Wildcards. Oprócz wielu kart specjalnych, EA przygotowało również kilka prezentów dla graczy!

*Ten tekst jest aktualizacją tekstu o pierwszej drużynie. Jeśli chcesz przypomnieć sobie, jakie karty się w niej znalazły, to zjedź niżej.

Druga tydzień promocji Winter Wildcards

Promocja Winter Wildcards dalej trwa! Po tym jak pierwszy tydzień eventu został przez graczy przyjęty z olbrzymim zadowoleniem, EA rozpoczęło drugi tydzień zimowej promocji. Pojawiły się nowe wyzwania, SBC i oczywiście drużyna promocyjna.

W ponownie znalazło się wiele ciekawych kart, a wśród nich są legendy trybu FUT takie jak Adama Traore, Raphael Varane, Allan SaintMaximin, Kevin Prince Boateng czy legendarna, świąteczna wersja Gabriela Jesusa. Pełną drużynę możecie zobaczyć oczywiście poniżej:

Zdjęcie

Oczywiście drugi tydzień promocji nie byłby drugim tygodniem promocji, gdyby nie pojawiły się także nowe wyzwania tygodniowe. W jednym z nich możemy zdobyć kolejną legendarną kartę – Ahmeda Musę w wersji Winter Wildcards. Za wykonanie całej grupy otrzymamy nie tylko Nigeryjczyka, ale też i kolejny żeton zimowej wymiany.

Z kolei w SBC dostępna jest karta zawodnika, który jak mało kto zasłużył się w historii trybu Ultimate Team. Mowa oczywiście o Ericu Baillym, którego karta Winter Wildcards została oceniona na 87. By ją zdobyć, wystarczy wymienić skład oceniony na 85, zawierający jedną kartę IF i jedną kartę z Ligue 1. Łączny koszt tego wyzwania wynosi ok. 75 tysięcy, co wydaje się być uczciwą ceną.

Zdjęcie

Ponadto pojawiły się także codzienne SBC o żeton i o paczkę, a także nowy tryb wyzwań Zimowy Puchar, w którym za rozegranie dwóch spotkań i  zwycięstwo w 10 meczach otrzymamy kolejne żetony zimowej wymiany. Oprócz żetonów, co dwie wygrane czekają na nas coraz to lepsze paczki, a za wygranie 10 meczów w tym trybie otrzymamy paczkę z kartą Winter Wildcards.

Zdjęcie

I na koniec wspomnimy także, że w obecnym FUT Champions również możemy otrzymać dodatkowe nagrody. Za wygranie sześciu i jedenastu meczów czekają na nas picki 84+, a za szesnaście zwycięstw otrzymamy paczkę z dwoma piłkarzami 85+.

Pierwszy tydzień promocji Winter Wildcards

Promocja świąteczna w FUT to już tradycja i to niezależnie od tego, pod jaką nazwą zostanie wydana. W tym roku, tak samo jak w poprzednim zamiast eventu FUTMAS otrzymaliśmy event Winter Wildcards, jednak jego formuła pozostaje niezmieniona. Po tym jak w poniedziałek została dodana wymiana Zimowych Kart Wieloznacznych, wczoraj do gry trafiły nowe karty Winter Wildcards czy zadania związane ze świętami.

W pierwszej drużynie Winter Wildcards znalazło się wiele naprawdę ciekawych kart, a wśród nich są m.in. Kevin De Bruyne, N’golo Kante, Ferland Mendy czy Ousmane Dembele. Do tego w drużynie pojawiło się kilka kart, które otrzymały boost na 99 punktów do jednej z statystyk – to m.in. Tahith Chong czy Daniele Verde. Pełny skład drużyny dostępnej w paczkach znajdziecie poniżej:

Zdjęcie

Fot. EA Sports

Wspomnieliśmy wcześniej o świątecznych zadaniach, a tych jest naprawdę sporo. Łącznie otrzymaliśmy trzy grupy wyzwań, za które dostaniemy naprawdę atrakcyjne nagrody. Pierwsza z nich opiera się na wykonywaniu codziennych SBC, a za wykonanie wszystkich dwunastu zdobędziemy paczkę z zimową kartą wieloznaczną. Nagrody dostaniemy także za zrobienie poszczególnego wyzwania – za pierwsze jest to paczka z żetonem draft.

obraz 2022 12 25 143328292

Kolejna grupa wyzwań to zimowe poszukiwanie skarbów. Tutaj główną nagrodą jest żeton zimowej wymiany, który otrzymamy za wygranie sześciu spotkań w dowolnym trybie.

Po skończeniu wspomnianej grupy automatycznie odblokuje się druga grupa “Zimowe poszukiwanie skarbów, w której za wykonywanie poszczególnych wyzwań również otrzymujemy paczki. Dostępne są także dwa tajemnicze wyzwania, za których skończenie otrzymamy dwie karty Winter Wildcards  – Jonathana Claussa oraz Darrena Randolpha.

obraz 2022 12 24 131804370

Fot. Kartomania

Jak przy każdej promocji, możemy także zdobyć kartę specjalną poprzez SBC. Tym razem jest to Reinier oceniony na 85. By go odblokować, trzeba wykonać kilka wyzwań, które możemy kończyć w Division Rivals i Squad Battles.

Zdjęcie

Wszystkie trzy karty pojawiły się nie bez powodu – każda z nich nawiązuje do świąt. Randolph to Rudolf, Clauss to oczywiście Święty Mikołaj, a Reinier to renifer.

Pojawiło się także bardzo ciekawe SBC, za którego wykonanie otrzymujemy kartę Winter Wildcards Rodrigo De Paula. By go zdobyć, trzeba przepalić dwa składy – 84 i 85. Łączna cena tego wyzwania oscyluje w granicach 90 tysięcy monet.

obraz 2022 12 25 143456280