Respawn.pl

ALE JAJCA TY! Kosa ze skrzynki dla pashy i wygrana EMERITOS BANDITOS!

Autor: Filip Woszczek

Poniedziałek oznaczał ważne spotkanie dla Emerytów. Polska ekipa wywiązała się z obowiązku, zdobywając pierwsze zwycięstwo na Nuke przeciwko tureckiemu Unity Esports. Na dokładkę, tuż przed meczem w ekwipunku pashy pojawiła się kosa jako drop ze skrzynki.


EMERITOS BANDITOS 16:10 Unity Esports

Nuke


Przyszedł czas na kolejne spotkanie na Nuke, wciąż bez ani jednego zwycięstwa na tej mapie. Rundę pistoletową po stronie CT wygrali phr i peVoR, obaj fragując dwukrotnie wokół górnego bombsite’u. Szybki wjazd na rampę w rundzie trzeciej dał jednak rywalom już pierwszą rundę, a wszystko za sprawą smoke’a który zablokował pashę od kolejnych fragów. Na ich konto trafiły również dwie kolejne rundy, ale Emeryci budzą się w porę, wyrównując do stanu 3:3. Korzystając z okazji, Polacy poszli za ciosem powiększając jeszcze bardziej swoją przewagę. Pierwsza połowa mogła zakończyć się nawet wynikiem 12:3, ale chłopaki z Unity Esports zdołali jeszcze znaleźć odpowiedź na zagrania EB. Wobec tego, konsekwencją były jeszcze dwie rundy dla rywala, co dało im nienajgorsze pięć rund przed zmianą stron.

W drugiej pistoletówce polska ekipa postawiła na szybki wjazd na A, gdzie o dziwo nie spotkali ani jednego antyterrorysty. Mimo wszystko runda była dosyć zacięta, ale to właśnie Jarek uratował rundę zachodząc od gniazda. W pewnym momencie z dominującego 13:5 zrobilo się 13:10, więc przyszła pora na powrót do gry, co też zrobili Polacy. W rundzie 24 Emeryci zaczęli z deficytem dwóch żyć, aczkolwiek nie powstrzymało ich to przed podłożeniem bomby na dole, by w rezultacie zdobyć ważny, czternasty punkt. Tym sposobem polska ekipa wróciła do spotkania, zgarniając pozostałe dwie rundy.

Obecny bilans polskiej ekipy to 5-7, a w kolejnym meczu zmierzą się przeciwko niemieckiemu Testomesto. Całe spotkanie dostępne będzie na kanałach IzakaPashyPevoraSaja i PAGO, a także Leha. Aktualna sytuacja w lidze oraz daty nadchodzących spotkań znajdują się w tym miejscu.