Respawn.pl

Strona główna » Aleksib przebiera w ofertach! Fiński prowadzący na celowniku Fnatic i EG

Aleksib przebiera w ofertach! Fiński prowadzący na celowniku Fnatic i EG

Autor: Marcin Kapusta

Aleksi “Aleksib” Virolainen to łakomy kąsek na międzynarodowej scenie. Według doniesień, fiński prowadzący otrzymał oferty od Fnatic i Evil Geniuses!

Aleksib w styczniu bieżącego roku dołączył do G2 Esports i otrzymał misję ukształtowania zespołu, który pod jego przywództwem miał się stać czołowym pretendentem w walce o prestiżowe trofea. Niemniej sześciomiesięczny pobyt fińskiego weterana w hiszpańskim klubie okazał się prawdziwą gehenną. Oprócz wicemistrzostwa IEM Katowice 2022, wyniki Samurajów wyglądały tragicznie. Na domiar złego sam Aleksib prezentował tragiczną formę indywidualną, bowiem jego rating wyniósł zaledwie 0,93. Nic więc dziwnego, że włodarze organizacji pozwolili mu rozejrzeć się za nowym pracodawcą.

Mimo słabego okresu w barwach G2 Esports, 25-latek nadal znajduje się w kręgu zainteresowań wielu renomowanych marek esportowych. Według doniesień znanego skandynawskiego insidera o pseudonimie nuoriikka, Fin otrzymał oferty m.in. od Fnatic i Evil Geniuses.

Na przełomie maja i czerwca w szeregach Fnatic nastąpiła rewolucja kadrowa. Charakterystyczny pomarańczowo-czarny trykot przywdziali wówczas Nico “nicoodoz” Tamijdi i Frederik “roeJ” Jørgensen, natomiast William “mezii” Merriman zajął się dowodzeniem. Aktualnie piąty fotel zajmuje Ludvig “HEAP” Alonso, który dołączył do formacji na okres próbny. Z kolei dziś Jake “Stewie2K” Yip zakończył karierę profesjonalnego gracza CS:GO, przez co w Evil Geniuses powstał wakat na pozycji IGL-a. Niemniej ostatnie pogłoski w kuluarach sugerują, że najbliżej angażu do EG jest Sanjar “neaLaN” Ishakov z K23.