Respawn.pl

Strona główna » Aleksib w kręgu zainteresowań G2 Esports? Raport

Aleksib w kręgu zainteresowań G2 Esports? Raport

Autor: Marcin Kapusta

Powołując się na doniesienia renomowanego dziennikarza neLa, G2 Esports jest zainteresowane pozyskaniem Aleksiego “AleksiegoB” Virolainena!

W połowie listopada redakcja DRAFT5 dotarła do źródeł sugerujących, że Ilya “m0NESY” Osipov jest bliski dołączenia do G2 Esports. Podobno organizacja Carlosa “ocelote’a” Rodrigueza rozpoczęła już rozmowy z przedstawicielami Natus Vincere, którzy zażądali za swojego wychowanka 200 tysięcy dolarów. Plotki nasiliły się wczoraj, gdy serwis GameInside opublikował swój artykuł. Wynika z niego, że kwota transferu opiewa na zawrotne 600 tysięcy dolarów.

Na wymianie jednego gracza najprawdopodobniej się nie zakończy. Dziś neL poinformował, że Aleksi “Aleksib” Virolainen znalazł się w kręgu zainteresowań G2. 24-letni Fin od grudnia 2019 roku pełni rolę prowadzącego w OG. Pod jego przewodnictwem, międzynarodowy kolektyw zwyciężył BLAST Premier Fall 2020 Regular Season i Spring Sweet Spring 2, a także dotarł do finału trzeciego sezonu Flashpointa oraz IEM Summer 2021.

Aktualnie francusko-bałkańska drużyna przygotowuje się do nadchodzącego Intel Extreme Masters Winter 2021. Warto wspomnieć, że na tym turnieju zabraknie Nemanjy “nexy” Isakovića, który zmaga się z problemami wizowymi. W buty serbskiego prowadzącego wejdzie legendarny Kenny “kennyS” Schrub.

Skład G2 Esports w niedalekiej przyszłości może wyglądać następująco:

  •  Nikola “NiKo” Kovać
  •  Nemanja “huNter” Kovać
  •  Nemanja “nexa” Isaković
  • Ilya “m0NESY” Osipov
  •  Aleksi “Aleksib” Virolainen
  •  Jan “Swani” Müller (trener)