Respawn.pl

allu odchodzi z NiP!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Jak poinformował na swoim Twitterze, Aleksi “allu” Jalli wraz z początkiem 2016 roku odchodzi ze składu NiP i pozostanie zawodnikiem bez zespołu.

Wczorajsza przegrana z fnatic w finale Fragbite Masters Season 5 jest prawdopodobnie bezpośrednią przyczyną decyzji fińskiego snajpera – zespól NiP w ostatnich miesiącach prezentuje coraz niższy poziom, kończąc major’y nawet na miejscach 6-8. Brak formy zespołu doprowadził nawet do spekulacji, że skład miałby się rozpaść, a część zawodników przejść do składu G2 Kinguin. Plotki te co prawda zostały zdementowane przez organizację, jednak dzisiejsze oświadczenie “allu” ponownie otwiera tę dyskusję – czy jest sens kontynuowania projektu, który wyraźnie zawodzi?

Kontrakty wszystkich zawodników szwedzkiej organizacji kończą się na początku przyszłego roku i nie jest powiedzianym, że zostaną przedłużone. “allu” jako jedyny ogłosił, że zamierza opuścić tonący okręt, możemy jednak domniemywać, że również pozostali zawodnicy mogą podjąć podobne decyzje.

W zaistniałej sytuacji możemy wyłącznie życzyć Finowi powodzenia na dalszej drodze kariery i pogratulować podjęcia najsłuszniejszej z możliwych decyzji.