Respawn.pl

Strona główna » AmaNEk opuszcza G2 i powraca do byłego pracodawcy!

AmaNEk opuszcza G2 i powraca do byłego pracodawcy!

Autor: Marcin Kapusta

Francois “AmaNEk” Delaunay definitywnie opuścił struktury G2 Esports i podpisał kontrakt z byłym pracodawcą!

AmaNEk zakończył trzyletni epizod w G2 Esports, który owocny był w liczne sukcesy. Ostatnie sześć miesięcy spędził na uboczu, grzejąc ławkę rezerwową. Niemniej przerwa ta pomogła mu w regeneracji i teraz jest gotowy rozpocząć nową przygodę w rodzimym zespole.

Gra na najwyższym poziomie w takim zespole jak G2 wiąże się z dużym stresem, a ja przez ostatnie kilka miesięcy ciężko pracowałem nad sobą, aby pozbyć się pewnego bólu w górnej części pleców. Zazwyczaj nie jestem wielkim fanem przedłużających się wakacji, zawsze mam motywacje do CS-owego rywalizowania, ale muszę powiedzieć, że ta przerwa była pomocna. Czuję, że wracam ze świeżym nastawieniem i jestem gotowy, by powrócić na szczyt.” – oświadczył Francuz za pośrednictwem TwitLongera.

AmaNEk przywdział trykot G2 Esports na początku marca 2019 roku, wchodząc w buty Alexandra “bodyy’iego” Pianaro. Utożsamiając się z popularnymi Samurajami, sięgnął po mnóstwo spektakularnych osiągnięć. Do najważniejszych należy triumf w Good Game League i Champions Cup Finals, a także wicemistrzostwo sztokholmskiego Majora, IEM Cologne 2021 oraz IEM Katowice 2020. Pod koniec stycznia bieżącego roku stracił posadę w wyjściowej piątce w wyniki restrukturyzacji sekcji CS:GO. Od tego czasu pełnił rolę zmiennika, gdy inny zawodnik G2 był niedyspozycyjny.

Ponownie rotacje na kierunku LDLC – G2

28-latek powrócił do Teamu LDLC, którego barwy reprezentował przed dołączeniem do G2 Esports, tj. w latach 2018-2019. Wówczas w formacji występowali m.in. Alex “ALEX” McMeekin oraz David “devoduvek” Dobrosavljevic. Obecnie uznana organizacja skupiła się na rozwoju szerzej nieodkrytych talentów znad Sekwany. AmaNEk wierzy w ten projekt i uważa, że Ci gracze są nadzieją francuskiej sceny CS:GO, a jego doświadczenie z pewnością przyda się młodym adeptom.

Podczas czasu spędzonego na ławce rezerwowej dużo myślałem o tym, co tak naprawdę chcę robić dalej. Teraz jestem naprawdę zadowolony i szczęśliwy, że mogę ogłosić swój powrót do LDLC OL. Ta organizacja zasługuje na to, by rywalizować z najlepszymi drużynami na świecie. Istnieją dwa dołączyłem do tego projektu: sama organizacja udowodniła swoją niezawodność, a ja wiem, że mamy wspólne cele i wartości, aby napisać nowy rozdział. Ponadto graviti reprezentuje w moich oczach przyszłość francuskiej sceny. Gdy pierwszy raz z nim zagrałem, od razu wiedziałem, że jako IGL ma specjalne umiejętności, których nie  da się opisać słowami.” – stwierdził AmaNEk.

Aktualny skład LDLC OL wygląda następująco:

  • 🇫🇷 Remi “Diviiii” Alexandre
  • 🇫🇷 Ryan “Neityu” Aubry
  • 🇫🇷 Hugo “Brooxsy” Di Bono
  • 🇫🇷 Filip “Graviti” Brankovic
  • 🇫🇷 Eythan “unshaark” Solomon
  • 🇫🇷 Francois “AmaNEk” Delaunay
  • 🇫🇷 Mathieu “Razzmo” Mellot (okres testowy)
  • 🇫🇷 Arthur “Snobling” Benard (okres testowy)
  • 🇫🇷 Lambert “Lambert” Prigent (trener)