Respawn.pl

AMANEK przechodzi na rezerwę w LDLC!

Autor: Maks Bartosik

François “AMANEK” Delaunay ogłosił w zeszłym tygodniu odejście ze składu LDLC. Francuski zawodnik poinformował, że jego decyzja podyktowana jest problemami natury psychologicznej.

AMANEK dołączył do LDLC w lipcu ubiegłego roku, gdy rozstał się z G2 Esports i został wolnym agentem. W LDLC występował przez dziewięć miesięcy, w czasie których francuska formacja przeszła jednak wiele zmian. Mimo to, indywidualnie AMANEK prezentował się naprawdę solidnie, wykręcając przez ten okres rating na poziomie 1.07.

LDLC z Amankiem w składzie nie osiągnęło zbyt wielu sukcesów. Największym z nich był triumf podczas SteelSeries Nova Cup France Fall 2022. Podopieczni Lamberta nie zdołali jednak awansować na turniej RMR przed majorem w ich ojczyźnie, co z pewnością nie pomogło zespołowi, który obecnie zajmuje 64 miejsce w rankingu Hltv. A na pewno nie pomogło to Amankowi.

29-letni zawodnik opublikował za pośrednictwem TwitLonger bardzo prywatne oświadczenie, w którym wyjaśnia powody odejścia z LDLC. Dowiadujemy się z niego, że nie chodziło tylko o grę Francuza, ale też sytuację w drużynie. O odejściu Amanka z LDLC zadecydowali wspólnie szef organizacji, zawodnik, trener i cała drużyna.

Chciałbym przeprosić każdego, kogo mogłem zranić emocjonalnie podczas mojego pobytu w organizacji.

W rzeczywistości najbardziej ucierpiałem ja i ja, nie mogłem znaleźć równowagi w grze i poza nią, co wpłynęło na mój stosunek i zachowanie wobec ludzi, którzy na co dzień ze mną pracowali. Moje ego było największym winowajcą

Dalej AMANEK wyjaśnia, że jego zachowania wynikały z kłopotów natury psychologicznej, która spowodowała że Francuz “Nie mógł być obecny dla kolegów z drużyny”.

Życie jest takie, nie żałuję mojego pierwszego wyboru dołączenia do tego pięknego projektu. Po prostu nie byłem zestrojony z odpowiednią mocą czasu. Niestety czas w życiu nie może przyspieszyć, każdy ma inne doświadczenia i najważniejsze to być obecnym w chwili obecnej. Podsumowując, psychicznie nie mogłem na co dzień być obecny dla kolegów z drużyny

Na koniec Amanek podziękował kolegom z drużyny za współpracę i dodał, że jego zdaniem zespół ma ogromny potencjał i będzie trzymał za niego kciuki.

Muszę podziękować wszystkim ludziom, których ścieżki skrzyżowały się w LDLC.OL. […] Ten zespół ma ogromny potencjał do robienia niezwykłych rzeczy we Francji i na arenie międzynarodowej i życzę im wszystkiego najlepszego i powodzenia

Skład LDLC prezentuje się obecnie następująco:

France Aurélien “⁠afro⁠ Drapier
France Arthur “⁠Snobling⁠ Benard
France Filip “⁠Graviti⁠ Brankovic
France Hugo “⁠Brooxsy⁠ Di Bono

France Lambert “⁠Lambert⁠ Prigent (trener)