Respawn.pl

Amerykański RMR zakończony. Obyło się bez niespodzianek!

Autor: Filip Woszczek

Amerykańskie kwalifikacje do BLAST.tv Paris Major 2023 odbyły się dziś bez zaskoczeń. Complexity, Fluxo, FURIA, paiN oraz Liquid to pięć zespołów, które wezmą udział w ostatnim wydarzeniu rangi Major w tej odsłonie gry.

Na początek rozegrano spotkanie Complexity przeciwko MIBR, w którym ekipa Johnny’ego ‘JT‘ Theodosiou pokonała swoich rywali bez straty mapy. W tym samym czasie można było oglądać brazylijskie derby, czyli Fluxo vs. Paquetá. Zgodnie z oczekiwaniami, Fluxo sprawnie poradziło sobie z zespołem, który wyeliminował wcześniej amerykańskie Evil Geniuses.

Dwie kolejne pary meczów obfitowały w nieco więcej emocji. Liquid potrzebowało trzech map, by poradzić sobie z niedawno powstałym składem Nouns, któremu udało się pokonać najlepszy północnoamerykański zespół na Ancient, po dogrywce. Równolegle rozegrano drugie starcie, tym razem dwóch najlepszych zespołów w Brazylii. Na decydującym Mirage mecz był na tyle wyrównany, że wygrać mógł każdy. Koniec końców, zdobywcą jedynego w tych kwalifikacjach miejsca w fazie Legend był skład FURIA, pokonując paiN po rozegraniu 30 rund. Dla tych drugich nie oznaczało to jednak złych wieści, ponieważ nadal pojawią się na Majorze, zaczynając od fazy Pretendentów.

Complexity20MIBRInferno 16:6, Nuke 16:12
Fluxo20PaquetáOverpass 16:13, Nuke 16:9
paiN12FURIAOverpass 16:11, Vertigo 8:16, Mirage 14:16
Liquid21NounsOverpass 16:11, Ancient 16:19, Nuke 16:9