Respawn.pl

Amplituner kina domowego – podstawowe informacje

Autor: Partner serwisu

Chcesz stworzyć kino domowe z prawdziwego zdarzenia? A może zależy Ci na zakupie nowego amplitunera do kina domowego, z którego z najbliższymi korzystasz od dawna? Sprawdź, dlaczego warto wybrać jeden z solidnych amplitunerów i na co zwracać uwagę w trakcie zakupu takiego urządzenia.

Amplituner kina domowego – co to i dlaczego warto go mieć?

Nowoczesne amplitunery kina domowego to urządzenia, które służą do wzmacniania sygnału audio. Sprzęt najpierw odbiera dźwięk z takich urządzeń, jak konsola do gier, telewizor, komputer, telefon, smartfon, radio czy odtwarzacz płyt DVD lub Blu-Ray, a potem przekazuje je do głośników. Co ważne, najlepsze amplitunery do kina domowego dekodują również wielokanałowe ścieżki dźwiękowe, które są charakterystyczne na przykład dla płyt Blu-Ray czy DVD.

Amplitunery domowego kina wielu wciąż postrzega jako urządzenia tożsame z subwooferami. Warto jednak podkreślić, że jest to sprzęt, który warto mieć w swoim zestawie kina domowego, ale odgrywa on zupełnie inną rolę. O ile amplituner kina domowego wzmacnia dźwięki wielokanałowe (dlatego nazywa się go także wzmacniaczem), o tyle subwoofer wzmacnia pasma najniższych tonów, które popularnie określamy jako basy.

Rozbudowywanie kina domowego o amplituner – jaki wybrać?

Amplituner jest sercem całego systemu, dlatego jeśli chcesz mieć kino domowe najwyższej jakości, musisz dobrze przemyśleć wybór urządzenia do wzmacniania dźwięku. Za najlepsze amplitunery do kina domowego uważa się te o jak najwyższej liczbie kanałów, bo to właśnie one sprawiają, że we własnym salonie czy sypialni właściciele kina domowego mają wrażenie słuchania dźwięku przestrzennego.

Do innych ważnych parametrów należą m.in. korekcja barwy dźwięku i jego brzmienia. Warto także zwracać uwagę na liczbę wejść i wyjść do HDMI. To standardowy format portów, który umożliwi sparowanie amplitunera do kina domowego z takimi urządzeniami, jak telewizor z systemem Smart TV czy odtwarzacz płyt Blu-Ray.

Najlepsze amplitunery kina domowego znaczącego polepszają wrażenie dźwiękowe nie tylko z ulubionych filmów czy seriali, lecz także ze ścieżki dźwiękowej w grach czy z koncertów muzyki klasycznej. Wybierz nowoczesne amplitunery kina domowego i ciesz się dźwiękami wyjątkowej jakości!