Respawn.pl

Anonymo awansowało do play-offów Spring Sweet Spring 3! AGO spada do dolnej drabinki w walce o EPL-a

Autor: Krzysztof Sarna

Anonymo Esports dopięło swego i awansowało do fazy pucharowej rozgrywek Spring Sweet Spring. Natomiast x-kom AGO zagra o angaż już jutro. Ponadto “Jastrzębie” przegrały dziś w play-offach ESEA Premier i droga do EPL-a nieco się wydłużyła.

Czwartek rozpoczęliśmy od wygranej x-kom AGO z Galaxy Racer. Gracze Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa rozpoczęli te zawody od przegranej na Duście do trzynastu, ale później pokazali prawdziwy charakter. Wielka wola walki miała miejsce przede wszystkim na Vertigo, a to za sprawą zwycięstwa dopiero po dogrywce wynikiem 19:17. Jak się w praktyce okazało, najszybciej zakończył się Mirage, bo na nim “Jastrzębie” zwyciężyły 16:12. Tym samym polska organizacja wyrównała swój bilans, który obecnie wynosi dwa zwycięstwa oraz dwie porażki. Decydujące spotkanie premiowane awansem do play-offów Spring Sweet Spring 3 będzie miało miejsce jutro. 

Z fazy pucharowej SSS 3 może się już cieszyć Anonymo, które wygrało dziś 2:0 z Iberian Family. Jednak kiedy spoglądamy na przebieg tego starcia, to łapiemy się za głowę. Najpierw “Anonimowi” przegrywali na Vertigo 5:12, ale wyszli z opresji i wygrali tę lokację nawet bez dogrywek, bo rezultatem 16:14. Druga i ostatnia arena, to Nuke. Na nim ponownie gracze Adriana “imd” Piepera w pewnym momencie tracili siedem punktów do oponenta (5:12), ale zdołali wrócić i wygrać identycznym rezultatem co wcześniej. Zmagania w kolejnej fazie Paweł “innocent” Mocek i jego koledzy rozpoczną w nadchodzący poniedziałek.

x-kom AGO mogło być tylko o krok od awansu do ESL Pro League, ale nadal jest o dwa. Michał “snatchie” Rudzki i spółka przegrali dziś z Sinners 0:2. Wybrany przez nich Ancient na wiele się nie zdał, bo patrząc ogólnikowo, to Czesi się na nim lepiej odnajdywali, czego dowodem jest stan 10:16. Na Vertigo zresztą było prawie tak samo, bo AGO istniało tylko w pierwszej połowie. Później obserwowaliśmy już tylko dominację ze strony 36. siły świata. Dla polskiego zespołu jednak nie jest to koniec walki o Pro Ligę, bo ta zagra w konsolidacyjnym finale, który jest premiowany wielkim finałem.

Czwartkowe wyniki polskich drużyn prezentują się następująco:

x-kom AGO 2:1 Galaxy Racer – Dust2 13:16, Vertigo 19:17, Mirage 16:12

Anonymo Esports 2:0 Iberian Family – Vertigo 16:14, Nuke 16:14

x-kom AGO 0:2 Sinners – Ancient 10:16, Nuke 9:16