Respawn.pl

Anonymo bez kapitana! oskarish nie przedłużył kontraktu z klubem

Autor: Marcin Kapusta

Oskar “oskarish” Stenborowski zakończył współpracę z Anonymo Esports. Tym samym organizacja musi poszukiwać nowego prowadzącego na sezon 2023!

Anonymo Esports za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało o rozstaniu z dotychczasowym prowadzącym, Oskarem “oskarishem” Stenborowskim. 25-latek postanowił nie przedłużać kontraktu z organizacją, a decyzja ta została podjęta przez niezadowalające wyniki oraz chęć zmiany otoczenia.

Nowy rok to nowy rozdział dla naszej dywizji CS:GO. Oskarish zdecydował się nie przedłużyć swojego kontraktu i wraz z początkiem 2023 roku ruszy on w nowym kierunku. Dziękujemy za ogromne emocje i zostawione serducho na serwerze w walce o wspólne cele.” – napisali przedstawiciele Anonimowych na Twitterze.

Zdecydowałem się nie przedłużać kontraktu i poszukać nowych wyzwań w nadchodzącym 2023 roku. Decyzja ta podyktowana jest moją chęcią do zmiany środowiska w postaci organizacji, jak i drużyny. Graliśmy razem okrągły rok i dzieliło nas mało od awansu do Majora, ale w ogólnym rozrachunku nie mieliśmy dobrych wyników. Mimo wszystko, kolejna drużyna i kolejne doświadczenie, które jestem w stanie przerzucić do swojej gry. Końcówka roku uświadomiła mi, jakim powinienem być IGL-em i co w grze sprawia mi najwięcej radości. […] Dziękuję i życzę najszczersze powodzenia w przyszłości. Ja rozglądam się obecnie za nowymi ofertami, wchodząc w nowy rok. Jestem otwarty na wszelkie propozycje.” – oświadczył oskarish.

oskarish dołączył do Anonymo Esports na początku 2022 roku, czyli w momencie ogromnej restrukturyzacji zespołu. Większość czasu spędzonego w klubie była jednak sukcesową posuchą dla Stenborowskiego. Jedynym większym osiągnięciem był występ podopiecznych Adriana “imd” Pipera w europejskim turnieju RMR B, który stanowił najważniejszy przystanek na antwerpskiego Majora. Polacy sensacyjnie pokonali G2 Esports i Entropiq, natomiast późniejsze porażki z Players, Spirit i ENCE pozbawiły ich szansy na udział w turnieju o najbardziej prestiżowej randze.

Aktualny skład Anonymo Esports wygląda następująco:

  • Poland Paweł innocent Mocek
  • Poland Arkadiusz Vegi Nawojski
  • Poland Patryk Demho Tomaszewski
  • Poland Łukasz mwlky Pachucki
  • Poland Adrian imd Pieper (trener)