Respawn.pl

Anonymo Esports kończy współpracę ze składem CS2!

Autor: Marcin Kapusta
vinS

Odpadnięcie z biegu o pierwszego Majora w historii CS2 zbiera swoje żniwo. Po blamażu w otwartych kwalifikacjach, Anonymo zakończyło współpracę z dotychczasowym składem!

W ostatnich dniach podopieczni Vincenta “vinSa” Jozefiaka rywalizowali w otwartych kwalifikacjach do turnieju RMR przed kopenhaskim Majorem. Dwukrotnie zabrakło im zaledwie jednego zwycięstwa do zabezpieczenia slota w zamkniętym etapie eliminacyjnym. W konsekwencji braku awansu organizacja zakończyła współpracę z dotychczasowym składem. Niemniej zawodnicy zamierzają dalej rywalizować razem i całą piątką poszukują nowego pracodawcy.

Jak wiecie wspólnie z naszym składem CS2 nie spełniliśmy marzeń o awansie na Majora. Co za tym idzie, przy trudnej sytuacji organizacji, o której informowaliśmy, nie jesteśmy w stanie dłużej wspierać chłopaków w ich ścieżce profesjonalnych graczyu. Wspólnie postaramy się, aby ta drużyna w niezmienionym składzie znalazła nowy dom. Panowie, bardzo dziękujemy za wszystkie emocje i trzymamy kciuki za Waszą przyszłość” – zakomunikowali przedstawiciele Anonymo za pośrednictwem platformy X.

Byli gracze Anonymo będą trzymać się razem!

Całą drużyną jesteśmy zmuszeni szukać nowego domu […] Nie chcę wdawać się w szczegóły, co poszło nie tak wewnątrz oraz jak wyglądała nasza współpraca z Anonymo. Liczy się efekt końcowy – sportowy, a ten nie jest zadowalający. Dziękuje Anonymo za to, że zaufali temu projektowi pół roku temu, bo to dzięki nim mogliśmy dążyć do tego wymarzonego celu.

 

Myślę, że naszym największym problemem jest głowa i jak ten problem przełamiemy, to nie będziemy przegrywać najważniejszych meczów. Chcę dalej kontynuować projekt z tą utalentowaną ekipą. Dla mnie osobiście największym komplementem jest to, że cała drużyna wierzy we mnie jako lidera i chciała ze mną podążać przez cały ten czas. Z odpowiednim zapleczem wierzę, że jesteśmy w stanie wejść poziom wyżej.

– oświadczył prowadzący, Dawid “lunAtic” Cieślak

Zawodnicy dołączyli do Anonymo Esports w maju ubiegłego roku. Pod banderą klubu Mateusza “Sówka” Kowalczyka zwyciężyli trzeci split Polskiej Ligi Esportowej oraz szósty i siódmy sezon United21, a także wywalczyli wicemistrzostwo jesiennej odsłony ESL Mistrzostw Polski. W szczytowym momencie plasowali się na 41. miejscu w światowym rankingu HLTV.

Anonymo miało jeden cel, na którym musieliśmy się bardzo mocno skupić – był to Major. Dostając się na niego sprawilibyśmy, że organizacja odżyłaby pod każdym względem. Tego celu niestety nie udało się osiągnąć. Szkoda, bo w otwartych kwalifikacjach mieliśmy swoje szanse i czułem, że możemy przejść dalej. Finalnie jednak nie dopięliśmy swego i bardzo mi tego szkoda. Parę głupich błędów, momentami za dużo pewności siebie i efekt motyla jest nieodwracalny.

– zawarł trener Vincent “vinS” Jozefiak w obszernym komunikacie

Dotychczasowy skład Anonymo Esports wyglądał następująco:

  • Poland Dawid “lunAtic” Cieślak
  • Poland Kamil “Sobol” Sobolewski
  • Poland Kamil “reiko” Cegiełko
  • Poland Dawid “SaMey” Stańczak
  • Poland Karol “virtuoso” Wrześniewski
  • Poland Vincent “vinS” Jozefiak (trener)