Respawn.pl

Strona główna » Anonymo Esports otrzymało zaproszenie do drugiego sezonu Gjirafa50 Masters League!

Anonymo Esports otrzymało zaproszenie do drugiego sezonu Gjirafa50 Masters League!

Autor: Marcin Kapusta

Anonymo Esports otrzymało bezpośrednie zaproszenie do fazy szwajcarskiej drugiego sezonu Gjirafa50 Masters League. Polacy powalczą o przepustkę do finałów lanowych!

Gjirafa50 Masters League to cykl turniejów organizowany przez albański serwis internetowy Gjirafa50, który oferuje sprzedaż akcesoriów komputerowych. Pierwsza edycja rozgrywek padła łupem BLINK, jak będzie w drugiej?

Zacznijmy od fazy grupowej, która rozpoczęła się wczoraj. Uplasowały się w niej głównie bałkańskie zespoły, aczkolwiek są wyjątki. Należą do nich m.in. Czesi z eSuby i młodziaki z akademii Spirit, którzy zgarnęli slota poprzez dobre występy w otwartych kwalifikacjach. Na placu boju zameldują się także Polacy. Aleksander “Sasza” Chreptowicz i jego Balkan Gods, XGaming z Brajanem “DGL-em” Lemechą oraz Olafem “olfiim” Tyszkiewiczem na pokładzie, a także eClub Brugge Mateusza “matty’iego” Kołodziejczyka i Mateusza “n0tice’a” Wolniaka – trzeba przyznać, że jest ich całkiem sporo. Każda najlepsza drużyna w danej grupie (od A do F) zwieńczy awans do fazy szwajcarskiej.

Jeżeli chodzi o etap szwajcarski, to zobaczymy w nim szesnaście formacji, z czego sześć otrzymało już bezpośrednie zaproszenie od organizatora. Mowa o Teamie BLINK, czyli triumfatorze pierwszego sezonu Gjirafa50 League, Copenhagen Flames, Teamie Endpoint, forZe, NAVI Junior oraz Anonymo Esports. Ekipa Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego przystąpi do zmagań z nowym nabytkiem, którego jeszcze nie ujawniono. Według doniesień Polish Leaks, w buty Kamila “KEi-a” Pietkuna wejdzie były reprezentant PGE Turowa Zgorzelec, Piotr “blacktear5” Kasiński.

Osiem najlepszych zespołów fazy szwajcarskiej awansuje do play-offów, w których do rozdysponowania będą cztery przepustki do finałów lanowych. Mają się one rozegrać w dniach 8-9 października w stolicy Albanii, Tiranie.

Aktualna lista uczestników drugiego sezonu Gjirafa50 Masters League prezentuje się następująco:

Faza grupowa
 Team SKUAK Throw Potential Elite Balkan Gods
 SELFMADEgg Masters Club Winners Prishtina Marten Gaming
 Mixerinho Worst Players Feenix XGaming
 AVE eSuba  eClub Brugge Trasko Esports
 Meta4Pro 1shot anlaki Spirit Academy
 4glory Websterz AIRLYA Moralezz
Faza szwajcarska
 Team BLINK Copenhagen Flames forZe NAVI Junior
Team Endpoint Anonymo Esports