Respawn.pl

Anonymo Esports, Wisła Kraków oraz AGO zawalczą o ESL Pro League!

Autor: Krzysztof Sarna

Wtorek? Świetny dzień na arenie międzynarodowej, jeśli chodzi o Rodzime ekipy. Anonymo Esports oraz Wisła All iN! Games Kraków zapewniły sobie udział w play-offach 38. sezonu ESEA Premier.

Wtorkowe spotkania polskich ekip na międzynarodowej arenie rozpoczęliśmy od wygranej Anonymo Esports z LDLC. Polacy wynikiem 2:1 pokonali francusko-belgijski kolektyw. Podopieczni Adriana “IMD” Piepera ulegli na pierwszej arenie, którą był Nuke, ale wygrali następnie Ancient i Vertigo. Triumf ten dodał trzy oczka “Anonimowym” i tym samym wkroczyli oni na na trzecią pozycję. To wszystko zatem oznacza, że Janusz “Snax” Pogorzelski i jego koledzy zagrają w play-offach 38. sezonu ESEA Premier i powalczą o awans do ESL Pro League. 

x-kom AGO także awansowało do fazy play-off, ale Elisa Invitational Fall. “Jastrzębie” także czekała pełna seria, ale sprostały one wyzwaniu i wygrały z Copenhagen Flames. Michał “snatchie” Rudzki na swoje konto zainkasowali Vertigo, ale nie dali sobie rady na Inferno. Na ostatecznej mapie, a tą był Ancient podopieczni Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa nie mogli nie wygrać i tym samym powalczą oni o nagrody z łącznej puli stu tysięcy dolarów. 

Z play-offów 38. sezonu ESEA Advanced odpadło Izako Boars. 63. siła świata przegrała z o wiele gorzej notowanym od siebie NLG. Aż trzeba wspomnieć o Mirage’u, który był pierwszą mapą, wszak na niej działy się rzeczy niesamowite. W regulaminowym czasie gry ujrzeliśmy wielką walkę z obu stron, która przełożyła się na dogrywkę. A tych było kilka, ale IB niestety przegrało 23:25. Najwyraźniej taki obrót rzeczy spompował graczy Bartosza “Hypera” Wolnego, którzy przegrali na Overpassie 13:16. Natomiast ekipa z Niemiec w trzeciej rundzie dolnej drabinki zmierzy się z cowaną.

Mamy trzy drużyny z Polski, które powalczą o awans do ESL Pro League. Wisła All iN! Games Kraków sensacyjnie pokonała x-kom AGO, przez co utrzymała się na trzecim miejscu w grupie B. Biała Gwiazda rozpoczęła od triumfu na Nuke’u, ale później przegrała Mirage’a. W ostateczności lepsi na arenie snajperów okazali się gracze Mariusza “Loorda” Cybulskiego, wszak to oni triumfowali 16:10. 

Wtorkowe wyniki polskich drużyn prezentują się następująco:

Anonymo Esports 2:1 LDLC – Nuke 12:16, Ancient 16:10, Vertigo 16:8

x-kom AGO 1:2 Copenhagen Flames – Vertigo 16:11, Inferno 12:16, Ancient 9:16

x-kom AGO 1:2 Wisła All iN! Games Kraków – Nuke 13:16, Mirage 16:10, Dust2 10:16

Izako Boars 0:2 NLG – Mirage 23:25, Overpass 13:16