Respawn.pl

Anonymo, HONORIS, Illuminar i Wisła walczą o finał ESL Mistrzostw Polski

Autor: Aleksander Kurcoń

ESL Mistrzostwa Polski wkroczyły w decydującą fazę. Dzisiaj zobaczymy dwa półfinały, po których poznamy ostatecznych uczestników wielkiego finału. Jest szansa, że zobaczymy powtórkę z jesiennej edycji, w której zmierzyły się ze sobą Wisła i HONORIS.

  • Wisła All in! Games Kraków – Anonymo

“Ale to już było” możemy zacytować piosenkę Maryli Rodowicz, bo taki półfinał już oglądaliśmy i to zaledwie pół roku temu. Wisła All in! Games Kraków zmierzy się z Anonymo w walce o finał ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2022. Organizacja Sówka z pewnością chce się zrewanżować za jesienną edycję, w której to odpadła właśnie w półfinale. Wisła zaś zamierza kontynuować swoją dominację w rozgrywkach. Przypomnijmy, że w fazie zasadniczej Biała Gwiazda przegrała zaledwie raz.

Dzisiaj minimalnym faworytem jest Wisła, która jednak w ostatnim czasie nie może pochwalić się wysoką formą. Zespół z Krakowa w rozgrywkach Pinnacle Cup zaliczył blamaż, odpadając z rozgrywek po przegraniu trzech meczów z rzędu. Odpadnięcie boli podwójnie, bo Wisła posiadała bilans 2-0 i była o krok od awansu, a mimo to zaprzepaściła świetny początek rozgrywek.

Z kolei Anonymo jest świeżo po znakomitych bojach w ramach turnieju RMR, gdzie Polacy zmierzyli się z najlepszymi drużynami na świecie i o dziwo toczyli wyrównaną walkę. Rozgrywki musiały podnieść morale zawodników, którzy w ćwierćfinale ESL MP rozgromili Forsaken. Teraz chcą zapewne wykorzystać swój “gaz” i pokonać Wisłę.

  • Illuminar – HONORIS

W drugim półfinale Illuminar zmierzy się z HONORIS. Oczko to niewątpliwie spore zaskoczenie tego roku. Z drużyną nie wiązano zbyt dużych nadziei, a mimo to wygrała ona w cuglach fazę grupową, a na dodatek ostatnio triumfowała na Esport Tour. Co ciekawe zaledwie tydzień temu Illuminar z łatwością pokonało HONORIS 2:0.

Z kolei drużyna NEO i TaZa od pewnego czasu się nie rozwija. Po transferach fr3nda i mouza mogliśmy zaobserwować postęp, było to jednak rok temu. Od kilku miesięcy drużyna stoi w miejscu i nie potrafi ustabilizować formy. Biorąc pod uwagę ostatnią dyspozycję obu ekip, zwycięstwo HONORIS w tym meczu będzie zaskoczeniem. NEO i TaZ jednak już nie takie rzeczy robili, w najgorszych dla siebie momentach. Z tego powodu nie powinno się ich skreślać.

Harmonogram spotkań:

  • 16:00 Wisła All in! Games Kraków – Anonymo
  • 19:30 Illuminar – HONORIS

Transmisja obu spotkań odbędzie się na kanale ESL Polska.