Respawn.pl

Anonymo i AGO z porażką, a PACT w końcu się przełamało

Autor: Krzysztof Sarna
Lunatic

Środowe potyczki polskich formacji w ESEA Premier są już przeszłością. Anonymo Esports oraz x-kom AGO nie poradziły sobie i przegrały. Natomiast MAD DOG’S PACT przełamało się i wygrało swoje starcie. 

Niespodziewanie przegrało dziś Anonymo Esports, które nie poradziło sobie z Nemigą. Pojedynek wystartował na Inferno, na którym Polacy rozpoczęli po stronie broniącej i po chwili prowadzili 2:0. Jednak pierwsza część padła łupem formacji z regionu CIS, która ją wygrała 11:4. Nawet fakt, że po zmianie stron “Anonimowi” wygrali rundę pistoletową i dwie kolejne nie przyczynił się do przełamania. Podopieczni Adriana “IMD” Piepera przegrali do ośmiu. Podobnie zresztą było na Mirage’u. 37. formacja świata w pewnym momencie remisowała 5:5, ale niczego więcej nie wskórała. Gdy Janusz “Snax” Pogorzelski i spółka objęli stronę broniącą, wygrali dwie pierwszy rundy, ale ponownie nie byli w stanie niczego więcej zrobić i przegrali do ośmiu. Tym samym Nemiga przegoniła Anonymo w grupie B ESEA Premier, mimo że obie te drużyny mają po osiemnaście punktów. Jednak ekipa znad Wisły nie ma się zbytnio czym przejmować, wszak faza play-off jest już zapewniona. 

Dumne z siebie może być MAD DOG’S PACT, które po okresie niemocy w końcu wygrało spotkanie. Kamil “Sobol” Sobolewski i spółka pokonali Nexus, który zamyka tabelę grupy B ESEA Premier. Polacy wygrali wybranego przez siebie Nuke’a, mimo że przegrywali po pierwszej części 5:10. Jednak udało się odbudować w obronie i wygrać tę arenę do dziesięciu. Następną areną był Dust, gdzie drużyna znad Wisły wypracowała pięciopunktową przewagę (10:5). Ta  w pewnym momencie zmalała (14:15), ale w ostatecznej rundzie gracze Vincenta “VinSa” Jozefiaka postawili kropkę nad “i”.

Swoje starcie przegrało x-kom AGO, które nie poradziło sobie z Sangal. Turkowie przegrali Traina do dziesięciu, ale dość niespodziewanie odpowiedzieli na Duscie i Vertigo. Warto również odnotować, że “Jastrzębie” na obu tych mapach zanotowały łącznie czternaście punktów. 

Środowe wyniki Polaków prezentują się następująco:

Anonymo 0:2 Nemiga – Inferno 8:16, Mirage 8:16

MAD DOG’S PACT 2:0 Nexus – Nuke 16:12, Dust2 16:14

x-kom AGO 1:2 Sangal – Train 16:10, Dust2 9:16, Vertigo 4:16