Respawn.pl

Anonymo i HONORIS awansowali do półfinału ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2022

Autor: Aleksander Kurcoń

Play-offy rozpoczęte, za nami ćwierćfinały ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2022. Za burtę polecieli MAD DOG’S PACT i Forsaken, z kolei w grze o tytuł pozostali Anonymo i HONORIS.

  • Anonymo 2:0 Forsaken (Vertigo 16:5, Overpass 16:6)

To był krótki, łatwy i przyjemny mecz dla graczy Anonymo. Podopieczni imd rozbili w pył przeciwnika, najpierw na Vertigo, a później na Overpassie. Co ciekawe na obu mapach Anonymo wygrywało do zera drugą połowę. Mecz więc do emocjonujących nie należał, ale raczej mało kto spodziewał się tutaj innego wyniku, niż zwycięstwo Innocenta i spółki.

Kto zagrał najlepiej? Po stronie Anonymo nie było słabego czynnika, ale najlepiej zaprezentował się Arek “Vegi” Nawojski, który z ratingiem 1.62 nie miał sobie równych. Po stronie Forsaken z kolei jedynie w miarę przyzwoity występ zanotował Piotr “blacktear5” Kasiński. Były gracz Anonymo widocznie czuł dużą motywację, by wygrać przeciwko swojemu byłemu zespołowi. Jego koledzy jednak nie byli w stanie mu dostatecznie pomóc.

Anonymo tym samym awansowało do półfinału, gdzie zmierzy się z Wisłą All in! Games Kraków.

  • HONORIS 2:1 MAD DOG’S PACT (Dust2 7:16, Nuke 16:6, Overpass 16:10)

W drugiej parze spotkali się gracze HONORIS i MAD DOG’S PACT. Ci drudzy mieli ochotę rewanżu za poprzedni sezon ESL Mistrzostw Polski, w którym odpadli w półfinale po porażce właśnie z HONORIS. Zła informacja dla fanów PACT – po raz kolejny nie udało się pokonać ekipy NEO i TaZa. Zespół lunAtica jednak dobrze zaczął, bo wysoko wygrał Dusta2 – mapę wybraną przez HONORIS.

W ciężkim momencie meczu – przy przegrywaniu 0:1 w mapach – sprawy w swoje ręce wzięli weterani. Na Nuke’u nie było lepszych bestii od NEO i TaZa. Dwójka zagrała wybitne spotkanie, notując statystyki kolejno 24-8 i 21-8. Tak dobrze dysponowanych Kubskiego i Wojtasa nie zwykliśmy w ostatnim czasie często oglądać, tym bardziej cieszyła ich forma. Trzecia mapa była najbardziej emocjonująca, ostatecznie zakończyła się zwycięstwem HONORIS 16:10, a główną rolę w wygranej odegrali TaZ i reiko.

HONORIS w półfinale zmierzy się z Illuminar Gaming.