Respawn.pl

Anonymo i HONORIS z awansem do ESL Mistrzostw Polski! Przed nami drugi dzień zmagań

Autor: Krzysztof Sarna
Anonymo

Pierwszy dzień zamkniętych kwalifikacji do wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski dobiegł końca. Poznaliśmy dwie pierwsze formacje, które wystąpią w głównym turnieju, a są nimi Anonymo Esports oraz HONORIS.

Dwa wygrane mecze przez Anonymo i HONORIS sprawiły, że właśnie te drużyny będziemy mieli okazję podziwiać podczas wiosennych ESL Mistrzostw Polski. “Anonimowi” swoją przygodę w zamkniętych eliminacjach zaczęli od zwycięstwa ze StylemDunow. Podopiecznym Adriana “IMD” Piepera wystarczyły dwie mapy, wszak na Trainie wygrali do dwunastu, a na Inferno do szesnastu. Zdecydowanie ciężej było już w potyczce przeciwko Illuminar Gaming. Na pierwszej arenie, którą był Nuke obserwowaliśmy dogrywkę, z której ostatecznie wyszła 40. siła świata. Natomiast na Vertigo również było blisko dodatkowych rund, jednak rzutem na taśmę zwyciężył Paweł “innocent” Mocek i spółka.

Powody do zadowolenia ma także Filip “NEO” Kubski wraz z Wiktorem “TaZem” Wojtasem, wszak w końcu udało im się zakwalifikować na upragnione rozgrywki. HONORIS rozpoczęło od bardzo przemawiającego zwycięstwa nad Dr Pepper Teamem, ponieważ wygrało na dwóch mapach do czterech. Sytuacja uległa zdecydowanej odmianie, kiedy na serwerze pojawili się reprezentanci PGE Turowa Zgorzelec. Mimo wygranej pierwszej lokacji formacja z województwa dolnośląskiego zrewanżowała się. Na ostatecznej za to arenie HONORIS pokazało, na co je stać i zmiotło rywala.

Wyniki zwycięskich ekip prezentują się następująco:

Anonymo 2:0 StylDunow – Train 16:12, Inferno 16:10

Anonymo 2:0 Illuminar Gaming – Nuke 19:16, Vertigo 16:14

Honoris 2:0 Dr Pepper Team – Train 16:4, Vertigo 16:4

Honoris 2:1 PGE Turów Zgorzelec – Nuke 16:10, Inferno 11:16, Vertigo 16:3

Na tym jednak nie kończymy, ponieważ zamknięte kwalifikacje będą miały miejsce jeszcze i tylko dzisiaj. W grze pozostało sześć zespołów i to wcale nie byle jakich.

Harmonogram dzisiejszych starć zamkniętych kwalifikacji do wiosennych ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

16:00 | StylDunow vs. Tarczyński Protein Team – BO3

16:00 | AVEZ Esport vs. Dr Pepper Team – BO3

19:00 | PGE Turów Zgorzelec vs. zwycięzca meczu StylDunow vs. Tarczyński Protein Team – BO3

19:00 | Illuminar Gaming vs. zwycięzca meczu AVEZ vs. Dr Pepper Team – BO3

Niektóre mecze będą transmitowane na oficjalnym kanale twitch ESL Polska.