Respawn.pl

Anonymo i PGE Turów odpadają z walki o RMR!

Autor: Maks Bartosik

Nie za dobrze rozpoczęła się ta sobota w wykonaniu polskich drużyn walczących o awans na turniej RMR. Swoje mecze przegrały zarówno Anonymo jak i PGE Turów Zgorzelec, przez co oba zespoły odpadły z zamkniętych kwalifikacji.

Sobotnie zmagania w zamkniętych kwalifikacjach do RMR rozpoczęły się od dwóch meczów z udziałem polskich formacji. Anonymo podejmowało fińskie JANO, natomiast PGE Turów Zgorzelec mierzył się z brytyjskim Viperio. Oba spotkania były meczami o życie i przegrany odpadał z walki o turniej RMR.

Anonymo – Jano

Anonymo swoje spotkanie z fińskim składem rozpoczęło na wybranym przez siebie Overpassie. Polacy dobrze weszli w mecz, wychodząc na prowadzenie 9:6 po stronie atakującej. Jednak po przejściu do defensywy Anonymo totalnie sobie nie radziło i to Finowie okazali się lepsi, wygrywając 16:14.

Drugą mapą był Mirage, wybrany przez formację dowodzoną przez Allu. Tak samo jak na Overpassie, Polacy prowadzili do przerwy 9:6, z tą różnicą że tym razem zaczynali po stronie broniącej. W ofensywie polski skład nie pokazał zbyt dużo i Finowie wygrali 16:12, eliminując Anonymo z kwalifikacji do RMR.

PGE Turów – Viperio

PGE Turów swoje spotkanie z Brytyjczykami rozpoczęło od wybranego przez siebie Vertigo. Mimo prowadzenia 9:6 po stronie terro, po przejściu do ofensywy Polacy nie radzili sobie zbyt dobrze i zgarnęli tylko jedną rundę, przegrywając 10:16.

Na Nuke, wybranym przez Viperio, PGE Turów miało spore problemy od samego początku meczu. Darko i spółka przegrywali do przerwy 5:10 i byli o krok od odpadnięcia, jednak w ofensywie pokazali kawał dobrego cs’a i zdołali wrócić do spotkania, wygrywając Nuke’a 16:13.

O tym, czy PGE Turów pozostanie w walce o RMR zadecydować miał Ancient. Tego Polacy rozpoczęli po stronie atakującej i ten start był fatalny, bowiem ekipa Gruchy przegrywała 0:10. Mimo to, nie złożyli broni i po chwili było już 8:10, jednak rywale znowu odskoczyli i było 8:14. Polacy starali się jeszcze wrócić i byli o krok od wyrównania, jednak przy wyniku 13:14 ich defensywa się załamała i Viperio wygrało 16:13.