Respawn.pl

Anonymo i TPT dzielą się punktami na start 5. kolejki ESL MP

Autor: Krzysztof Sarna

Piątą kolejkę ESL Mistrzostw Polski rozpoczęliśmy od podziału punktów. Tarczyński Protein Team zaskakująco urwał mapę Anonymo Esports! 

Piątej kolejki ESL Mistrzostw Polski nie rozpoczęliśmy z przytupem, a to za sprawą tylko jednego dwumeczu. Ten rozgrywał się pomiędzy Tarczyńskim Protein Teamem oraz Anonymo Esports. O przytupie możemy jednak mówić w kontekście samego meczu, jaki miał dziś miejsce, bo ujrzeliśmy w nim podział oczek.

Wszystko rozpoczęło się od Inferno, na którym TPT rozpoczęło grę od strony atakującej. Mimo przegrania pierwszej rundy to w kolejnych Bartek “mASKED” Trybuła i jego koledzy mieli już inicjatywę. Wynik w pewnym momencie był wysoki, ale przed przerwą w ostateczności Anonymo traciło zaledwie jeden punkt. Po zamianie stron emocji i zwrotów akcji było co niemiara. Obie ekipy szły łeb w łeb, ale tylko do remisu 12:12. Następnie Tarczyński Protein Team poszedł po wiktorię, wszak miał trzy punkty meczowe (15:12). Jeszcze się wydawało, że podopieczni Adriana “IMD” Piepera sięgną po remis, ale rzutem na taśmę 262. ekipa świata sięgnęła po swoje i tym samym zaskoczyła, wygrywając mapę numer jeden.

Drugą areną spotkania był Mirage. Już od samego jej początku mogliśmy dostrzec, że “Anonimowi” byli poddenerwowani przegranym Inferno. Z bojowym więc nastawieniem w ataku deklasowali swoich rywali, czego konsekwencją było zakończenie pierwszej części rezultatem 12:3. Po powrocie do rywalizacji Janusz “Snax” Pogorzelski i spółka poszli po bandzie i byli już naprawdę bliscy ostatecznego triumfu. Jednak w pewnym momencie nastąpił przestój w szeregach 73. drużyny wedle światowego rankingu HLTV. Rozegranie drugiej rundy eco sprawdziło się, przez co Anonymo wygrało mapę. 

Poniedziałkowe wyniki 5. kolejki ESL Mistrzostw Polski prezentują się następująco:

Tarczyński Protein Team 1:0 Anonymo Esports – Inferno 16:14

Anonymo Esports 1:0 Tarczyński Protein Team – Mirage 16:8

Po dzisiejszych spotkaniach TPT awansowało z ósmej na szóstą pozycję i na ten moment ma dziesięć punktów. Z kolei “Anonimowi” nadal okupują trzecią lokatę z dorobkiem piętnastu oczek.