Respawn.pl

Anonymo i Turów w piątek zagrają o pozostanie w zagranicznych rozgrywkach

Autor: Krzysztof Sarna

W piątek dojdzie do dwóch spotkań polskich formacji na arenie międzynarodowej. Oba jednak sprowadzać się będą do pozostania w rozgrywkach. Na serwer podłączą się reprezentanci Anonymo Esports oraz PGE Turowa Zgorzelec. Ewentualne przegrane wiązać się będą z końcem udziału w poszczególnych turniejach.

Anonymo i Turów bez miejsca na błędy

Jako pierwsze do gry w piątek wejdzie Anonymo, które zmierzy się z BIG Academy. “Anonimowi” nie mogą sobie pozwolić na porażkę, jeśli nadal myślą o dalszym uczestnictwie w jedenastym sezonie European Pro League. Organizacja z Polski rozegra półfinał dolnej drabinki tych rozgrywek z młodymi adeptami CS-a z Niemiec. Nie ma się co specjalnie kryć, że faworytem tej konfrontacji jest zespół znad Wisły, który w światowym rankingu HLTV zajmuje 45. lokatę, podczas gdy ekipa zza naszej zachodniej granicy dopiero 82. Zwycięzca tego meczu w finale dolnej drabinki spotka się z wygranym konfrontacji Sprout kontra 00NATION. 

CZYTAJ TAKŻE: kRaSnaL musiał obejść się smakiem. Virtus.pro wygrywa Roobet Cup

Tylko na jedną przegraną mapę również pozwolić sobie mogą reprezentanci PGE Turowa Zgorzelec. Trzydzieści minut po godzinie dwunastej przyjdzie im spotkać się z FORZE. Jest to spotkanie drużyn z bilansem 1-2 w CCT Central Europe Series. W tym przypadku drużyna z Polski nie ma co liczyć nawet na taryfę ulgową. Wymagająco będzie i to bardzo. Drużyna z regionu CIS okupuje 59. pozycję światowego rankingu  HLTV, natomiast drużyna z Dolnego Śląska jest na 84. miejscu i stawiana jest w roli underdoga. 

Harmonogram piątkowych spotkań polskich formacji prezentuje się następująco:

10:00 | Anonymo Esports vs. BIG Academy – BO3 [Transmisja]

12:30 | PGE Turów Zgorzelec vs. FORZE – BO3 [Transmisja]