Respawn.pl

Anonymo i Wisła Kraków powalczą o polepszenie swoich sytuacji w ESEA Premier

Autor: Krzysztof Sarna

Po każdej burzy wychodzi słońce i liczymy na to, że tak też dziś będzie. Wczorajszy dzień nie należał do udanych, wszak tylko jeden mecz z trzech został wygrany. Dziś okazję do odbudowania się będzie miała w szczególności Wisła Kraków, ale zagra też Anonymo.

Ujrzymy dziś w akcji dwie polskie formacje, a będą nimi Anonymo Esports oraz Wisła All iN! Games Kraków. Wczoraj wygrało tylko x-kom AGO, a przegrało Izako Boars oraz właśnie Biała Gwiazda.

Mimo że wczoraj nie obserwowaliśmy “Anonimowych”, tak ich sytuacja w grupie B 37. sezonu ESEA Premier jest daleka od idealnych. Podopieczni Adriana “imd” Piepera aktualnie są na siódmym miejscu. Spośród czterech pojedynków ekipa z Polski wygrała tylko jeden, przez co ma trzy punkty. Nie można się nie zgodzić, że taka dyspozycja zdecydowanie dziwi i budzi niepokój. Janusz “Snax” Pogorzelski i spółka zmierzą się dziś ze Sprout, które jest w takiej samej sytuacji i jest dokładnie za Anonymo, a więc na ósmej pozycji. Polacy zdołali tylko pokonać Movistar Riders, ale musieli się liczyć z wyższością Sinners, Sangal oraz Endpoint. Zespół z Niemiec z kolei pokonał tylko Izako Boars. Uczestnicy dzisiejszych zawodów mieli okazję ostatnio, bo dokładnie 25 maja rywalizować w trzecim sezonie Flashpointa. Lepsze wówczas okazało się Sprout, które zwyciężyło 2:1.

Po zwycięstwo będzie chciała także pójść Wisła Kraków, która dotychczas zgromadziła sześć oczek po pięciu starciach. Warto na samym starcie przypomnieć, że Biała Gwiazda jest jedynym polskim przedstawicielem grupy A bieżących rozgrywek ESEA Premier. Czterdziestej sile globu udało się pokonać LDLC i Apeks, ale BIG, Nemiga oraz wczoraj forZe okazało się lepsze. Wiślacy mają szansę na opuszczenie strefy barażowej, a jednocześnie przybliżenie się do play-offów. Warunkiem jest jednak dzisiejsze zwycięstwo, a wydaje się, że to jest wysoce prawdopodobne, bo po drugiej stronie serwera staną gracze ALTERNATE aTTaX, którzy aktualnie plasują się na ósmej lokacie z dorobkiem trzech oczek, ale meczem mniej od krakowskiej Wisły. 

Harmonogram czwartkowych spotkań polskich drużyn prezentuje się następująco:

16:00 | Anonymo Esports vs. Sprout – BO3 [Transmisja]

19:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. ALTERNATE aTTaX – BO3 [Transmisja]