Respawn.pl

Anonymo na plus, a Wisła na minus po wtorkowych meczach ESEA Premier

Autor: Krzysztof Sarna

Wtorkowe starcia polskich drużyn w ramach ESEA Premier są już za nami. Dobrze poradzili sobie reprezentanci Anonymo Esports, którzy wygrali z Nexus. Natomiast Wisła All iN! Games Kraków nieco rozczarowała przegrywając z Singularity.

Pierwsze swój mecz zakończyło Anonymo Esports, które trzeba przyznać, do tematu podeszło konkretnie. Starcie z rumuńskim Nexus wystartowało od Inferno wybranego zresztą przez setną siłę świata. To jednak Polacy, którzy grali po stronie antyterrorystów, wygrali pierwszą część rezultatem 10:5. Po wznowieniu zawodów było tylko lepiej, wszak podopieczni Adriana “IMD” Piepera wygrali tę lokację, oddając rywalowi zaledwie siedem rund. Następnie bój przeniósł się na Nuke’a, a na nim “Anonimowi” nadal grali koncertowo. Nie przeszkadzała im strona terrorystów, w której ugrali aż dwanaście oczek. Wszystko mogło się zakończyć zdecydowanie szybciej, ale Nexus wygrał cztery rundy. Paweł “innocent” Mocek i spółka na więcej nie pozwolili, a więc stan z poprzedniej areny się powtórzył. 34. ekia światowego rankingu HLTV na obecną chwilę po siedmiu spotkaniach ma osiemnaście punktów w grupie B i jest jej liderem. Jednak trzeba pamiętać, że drugie Sprout tych rozegranych spotkań ma aż o trzy mniej. 

Starcie Wiślaków z duńskim Singularity rozpoczęło się od Nuke’a podyktowanego przez zawodników ze Skandynawii. Polacy mimo gry w obronie i wygrania rundy pistoletowej nie prezentowali się dobrze w późniejszej fazie gry. W pewnym momencie Anton “notaN” Pedersen i spółka prowadzili 2:8. Biała Gwiazda jednak nieco zmniejszyła straty i przegrywała 6:9. Po wznowieniu potyczki Singularity po chwili wygrywało już 14:7 i mimo wygrania pojedynczych rund przez Wiślaków nie udało się wrócić. Sporym zaskoczeniem mógł być przegrany przez podopiecznych Mariusza “Loorda” Cybulskiego Mirage. Klub z Krakowa pierwszą połowę przegrał 5:10, jednak poprawił się w grze po stronie antyterrorystów. Grzegorz “SZPERO” Dziamałek i spółka przegrywali 12:15, ale doprowadzili do dogrywki. W niej również nie było ciekawie, ponieważ przeciwnik prowadził już 18:16. Udało się doprowadzić do kolejnej, ale w niej już Singularity postawiło na swoim. Wisła na tę chwilę jest trzecia w grupie A z dorobkiem dwunastu punktów. 

Wtorkowe wyniki Polaków w ESEA Premier prezentują się następująco:

Anonymo 2:0 Nexus – Inferno 16:7, Nuke 16:7

Wisła All iN! Games Kraków 0:2 Singularity – Nuke 10:16, Mirage 18:22