Respawn.pl

Anonymo na tarczy, a Wisła Kraków z tarczą w ESEA Premier po czwartku

Autor: Krzysztof Sarna

Wtorkowe starcia polskich drużyn w ESEA Premier już się zakończyły. Anonymo Esports dziś sobie nie poradziło, ale Wisła All iN! Games Kraków dała radę i dopisała kolejne punkty. 

O czwartku z pewnością będą chcieli zapomnieć gracze Anonymo Esports. Podopieczni Adriana “imd” Piepera bardzo sromotnie przegrali ze Sprout, czego chyba nikt się nie spodziewał. Owszem, zwycięstwo zespołu z Niemiec było dość prawdopodobne, ale mało kto wyobrażał sobie, że te zawody skończą się tak szybko. Całe spotkanie nie miało w ogóle żadnej historii, bo mówimy tu o porażce najpierw na wybranym przez Sprout Inferno do siedmiu. Strach aż wspominać o Nuke’u, którego chcieli grać “Anonimowi”, bo na nim ulegli 1:16. Tym samym Sprout wyprzedziło Pawła “innocenta” Mocka i jego kolegów w tabeli grupy B, bo jest na 7. miejscu z dorobkiem sześciu punktów, podczas gdy 42. drużyna świata ma tych oczek o trzy mniej.

Zdecydowanie lepiej radzi sobie Biała Gwiazda, która do swojego konta dopisała dziś trzy punkty. To wszystko dzięki pokonaniu ALTERNATE aTTaX rezultatem 2:0. Starcie zainicjowało Inferno wybrane przez Niemców, na którym sporo się działo, bo żadna z formacji nie odpuszczała ani na chwilę. W ostateczności z objęcia prowadzenia mogli się cieszyć gracze organizacji z Krakowa, bo triumfowali 16:14. Najwyraźniej spompowani Kevin “kRYSTAL” Amend i jego koledzy nie wskórali już niczego na Mirage’u, bo na nim przegrali 6:16. Wisła Kraków jest piąta w grupie A 37. sezonu ESEA Premier. Na ten moment traci do czwartego LDLC i jednocześnie play-offów trzy punkty, ale ma mecz mniej, tak więc szanse są duże.

Wyniki czwartkowych spotkań polskich drużyn prezentują się następująco:

Anonymo Esports 0:2 Sprout – Inferno 7:16, Nuke 1:16

Wisła All iN! Games Kraków 2:0 ALTERNATE aTTaX – Inferno 16:14, Mirage 16:6