Respawn.pl

Strona główna » Anonymo powalczy dziś o półfinał ESL Pro League Conference! Ujrzymy również Wisłę

Anonymo powalczy dziś o półfinał ESL Pro League Conference! Ujrzymy również Wisłę

Autor: Krzysztof Sarna

Advertisement

Dzień bez gry polskich formacji to dzień stracony! W środę co prawda maratonu nadwiślańskich drużyn nie będzie, ale doczekamy się istotnych potyczek. Bez wątpienia do tego grona należeć będzie mecz Anonymo Esports i Movistar Riders, który premiowany jest półfinałem 15. sezonu ESL Pro League Conference. 

Jednak Anonymo na serwer dziś nie wejdzie jako pierwsze. Najpierw obejrzeć będziemy mogli Wisłę All iN! Games Kraków, która zagra z forZe. Starcie to będzie miało miejsce w ramach 39. sezonu ESEA Premier. Biała Gwiazda na ten moment nie ma się czym pochwalić, ponieważ przegrała dwa spotkania. Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego nie poradzili sobie z Finest oraz DBL PONEY. Organizacja z Małopolski może jednak pokładać nadzieję, że pierwszy triumf będzie właśnie dziś. Drużyna z Rosji z kolei na swoim koncie ma tylko trzy punkty po czterech pojedynkach. Ekipa z regionu CIS wygrała z DBL PONEY, ale uznawała wyższość Finest, Anonymo Esports oraz Sinners. W rankingu HLTV lepiej oczywiście prezentuje się forZe, zajmujące 24. miejsce, podczas gdy Wiślacy są na 60. pozycji. 

Starcie Anonymo Esports i Movistar Riders to starcie, którego absolutnie nie można przegapić. “Anonimowi” o godzinie 20:00 zagrają dziś w ćwierćfinale górnej drabinki piętnastego sezonu ESL Pro League Conference. Oznacza to, że stawką jest półfinał, co zdecydowanie przybliży zwycięzcę do awansu do głównych rozgrywek EPL-a. Trzeba jednak najpierw myśleć o dzisiejszych zawodach, które wcale nie będą należeć do łatwych. Paweł “innocent” Mocek i jego koledzy zagrają z drużyną, którą jeszcze ostatnio mogliśmy podziwiać na PGL Majorze w Sztokholmie. MR poczyniło ogromny postęp w minionym okresie i to właśnie ten kolektyw jest faworytem do odniesienia zwycięstwa dzisiejszego wieczoru. Co ciekawe – dzisiejszy pojedynek będzie pierwszym od 1 stycznia tego roku. Tego dnia obie te ekipy mierzyły się ze sobą, ale jeszcze w innych składach. Lepsi wówczas okazali się gracze z Polski. Anonymo jest stawiane w roli underdoga, ale miejmy na uwadze, że rywalizuje w odświeżonym zestawieniu, a ponadto wczoraj przekonująco wygrało z ORDER.

Harmonogram środowych spotkań polskich drużyn prezentuje się następująco:

19:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. forZe – BO3 [Transmisja]

20:00 | Anonymo Esports vs. Movistar Riders – BO3 [Transmisja]