Respawn.pl

Anonymo wygrywa polskie derby, a AGO i Wisła nie zawiodła

Autor: Krzysztof Sarna

Środa zdecydowanie należała do polskich formacji, które wygrały międzynarodowe starcia. Z kolei w polskich derbach Anonymo Esports pokonało MAD DOG’S PACT.

Środa dla polskich drużyn w Snow Sweet Snow 2 była bardzo dobra. Swoje pierwsze zwycięstwo zainkasowało Anonymo, które po trzymapowym pojedynku pokonało i tym samym wyeliminowało GODSENT z rozgrywek. “Anonimowi” rozpoczęli od porażki na Overpassie, ale nie pozwolili sobie na błędy na Vertigo oraz Mirage’u, na którym w pewnym momencie przegrywali już 11:14. Jeśli podopieczni Adriana “IMD” Piepera myślą o awansie do fazy pucharowej, a zapewne tak jest, to muszą wygrać jeszcze dwa mecze. Kolejny będzie miał miejsce już jutro.

Do fazy play-off zdecydowanie zbliżyło się x-kom AGO, które Endpoint i ma już na swoim koncie dwa zwycięstwa i porażkę. “Jastrzębie” dość łatwo poradził sobie z 33. siłą świata, gdzie na Vertigo przegrali jedynie dziesięć rund, a na Mirage’u w sumie osiem. Pierwsza szansa na awans Pawła “reatza” Jańczaka i kolegów nadarzy się również jutro. 

Polskie derby z udziałem Anonymo Esports i MAD DOG’S PACT wygrali “Anonimowi”, którzy gładko rozprawili się z podopiecznymi Vincenta “VinS-a” Jozefiaka. Paweł “innocent” Mocek i spółka na Overpassie wygrali do dziesięciu, choć mogli zakończyć tę lokację nieco szybciej. Z kolei na Vertigo było niemal identycznie, a końcówka była naprawdę emocjonująca. W momencie, gdy 40. ekipa rankingu HLTV prowadziła 15:10 reprezentanci PACT-u poderwali się do walki i to właśnie w ostatniej rundzie, gdzie stawką była dogrywka, przegrali. Warto dodać, że w ostatniej rundzie z kapitalnej strony pokazał się Kacper “Kylar” Walukiewicz, który ze snajperki zdobył trzy fragi.

Wisła All iN! Games Kraków po ciężkim meczu pokonała HellRaisers. Mimo że ogólny wynik to 2:0, tak ten nie odzwierciedla, co działo się w meczu. A działo się sporo, ponieważ wygrać mogli zarówno jedni, jak i drudzy. Na Mirage’u potrzeba było dwóch dogrywek i Wiślacy wygrali 19:15. Z kolei na Vertigo Biała Gwiazda musiała gonić wynik, ponieważ przegrywała 10:15 i to się udało. Tym razem dogrywek potrzeba było więcej, wszak spotkanie  zakończyło się przy stanie 25:21. To już czwarta wygrana klubu z Krakowa w 36. sezonie ESEA Premier. Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego na swoim koncie po pięciu spotkaniach mają dwanaście punktów.

Wyniki środowych spotkań Polaków prezentują się następująco:

Anonymo 2:1 GODSENT – Overpass 10:16, Vertigo 16:9, Mirage 16:14

x-kom AGO 2:0 Endpoint – Vertigo 16:10, Mirage 16:8

Anonymo 2:0 MAD DOG’S PACT – Overpass 16:10, Vertigo 16:14

Wisła All iN! Games Kraków 2:0 HellRaisers – Mirage 19:15, Vertigo 25:21