Anonymo z udanym debiutem w nowym roku!

Autor: Michał Maćkowski

Kolejni Polacy zgarnęli zwycięstwa w ramach piątej odsłony turnieju CS:GO European Pro League. Tym razem do grona wygranych dołączyli reprezentanci Anonymo!

Dobre wejście w rok mogą zaliczyć gracze Anonymo, którzy pod dowodzeniem nowego zawodnika, jakim został Grzegorz “Szpero” Dziamałek zgarnęli zwycięstwo w pierwszym meczu w 2023 roku.

Anonymo z dobrym starem 2023 roku

Rok 2023 polskie drużyny rozpoczęły do turnieju internetowego European Pro League, gdzie łącznie znad Wisły udział biorą trzy zespoły, w tym także Monte w składzie z Rallen, Krasnal oraz polsko-belgijskie EC Brugge.  Do tej pory z wyjątkiem Ungentium, które swoje spotkanie rozegra jutro, wszyscy Polacy zgarnęli cenne zwycięstwa.

Dzisiaj do tego grona dołączyło Anonymo, które zgarnęło pierwsze zwycięstwo w nowym roku. Wczoraj oficjalnie do drużyny dołączył Grzegorz “Szpero” Dziamałek, który pełni w zespole rolę prowadzącego. Na dzień dobry ekipa znad Wisły zmierzyła się z Estończykami z ESTOWNIA.

Dwie mapy wystarczyły Anonymo, żeby zgarnąć pierwsze zwycięstwo w odświeżonym składzie w nowym roku. Najpierw Polacy na Overpassie po stronie atakującej pokazali się z naprawdę dobrej strony, wygrywając aż pięć pierwszy rund. Dopiero wtedy Estończycy zdołali odpowiedzieć, jednak ze zdwojoną siła i zgarnęli osiem punktów z rzędu. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się stanem 7:8. Zmiana stron zmieniła jednak sporo i to nasz rodzimy zespół rozpoczął drugą połowę kolejną wygraną pistoletówka. Rywale po zażegnaniu problemów ekonomicznych ciągle deptali Polakom po piętach, lecz ostatecznie udało się Anonymo zgarnąć pierwszą mapę wynikiem 16:12.

Drugą, a zarazem ostatnią mapą w tym spotkaniu był Ancient, który miał bardzo podobny przebieg jak na Overpassie. Ponownie bardzo dobry start zaliczyło Anonymo, które później oddało trochę rund przeciwnikom, lecz wygrali pierwszą połowę 8:7. Zmiana stron i przejście do terrorystów na szczęście nie popsuło dobrej gry Polaków, którzy często podkładali bombę i przełamali dwukrotnie serią wygranych rund przez rywali. Dzięki temu udało się wygrać drugą mapę 16:13 a całe spotkanie 2:0.

Już jutro kolejne spotkania z udziałem Polaków

Rozgrywki w ramach piątego sezonu European Pro League powrócą już jutro również z udziałem Polaków. Ostatnim zespołem, który nie rozegrał do tej pory spotkania w turnieju z polskich drużyn jest Ungentium. Podopieczni Macieja “Luza” Bugaja zmierzą się z ECSTATIC.