Respawn.pl

Anonymo zmarnowało pierwszą szansę! Polacy z nożem na gardle w kwalifikacjach do IEM Fall

Autor: Michał Maćkowski

Niestety! Anonymo po trzy-mapowym starciu przegrało ze SKADE w zamkniętych kwalifikacjach do IEM Fall, przez co kolejne spotkanie będzie o decydujące!

Anonymo swoje spotkanie rozpoczęło naprawdę późno, a to ze względu na opóźnienia w poprzednim pojedynku. Starcie z udziałem Polaków planowo miało wystartować o 20:45, a ostatecznie wystartowało prawie dwie godziny później, co niestety nigdy nie jest komfortowe dla zawodników ani kibiców, którzy do późnych godzin nocnych kibicowali naszym rodakom.

No i pierwsze mapa w starciu ze SKADE dała sporo optymizmu u polskich kibiców, którzy na Vertigo oglądali naprawdę zacięte starcie z dużą ilością rund force. Początek pojedynku ewidentnie należał do naszych rodaków, którzy prowadzili po stronie terrorystów aż 6:1. Niestety wtedy do gry zaczęli wracać Bułgarzy i ostatecznie udało im się wygrać nawet pierwszą połowę 8:7. Po zmianie stron oglądaliśmy prawdziwy rollercoaster, a to ze względu na walkę obu drużyn i wymiany runda za rundę. Dopiero po dwóch seriach wymian Anonymo zdołało przełamać rywala i wyjść na prowadzenie 12:10. Wtedy na jeden punkt stać było Bułgarów, którzy jednak nie dali rady przedrzeć się przez lekko podziurawioną obronę Polaków w kolejnych rundach. Ostatecznie nasi rodacy wygrali pierwszą mapę 16:13.

Niestety to na tyle z dobrych wieści, bo następnie na Inferno, Anonymo zbytnio się nie popisało.  Ekipa Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego zaczynając po stronie broniącej przegrało pistoletówkę i dwie kolejny rundy, lecz w dobrym momencie zaczynało wracać do spotkania. Polacy zdołali dogonić rywali i wyjść nawet na dwupunktowe prowadzenie. Jednak przy stanie 5:3 gra naszych rodaków całkowicie się posypała, co widzieliśmy praktycznie do końca. Druga mapa wpadła na konto SKADE wynikiem 16:7.

Na sam koniec drużyny starły się na Ancient, gdzie polski zespół zdołał wygrać pistoletówkę i dwie kolejne rundy. Niestety po zażegnaniu problemów ekonomicznych Bułgarzy zaczęli po prostu dominować, a Polaków stać były tylko na pojedyncze przebłyski, które ostatecznie dały rezultat niekorzystny 6:9. Po zmianie stron niestety nie wiele się zmieniło, bo ekipa Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego wygrała rundę pistoletową i przegrała force rywala. To napędziło SKADE, którego nasi rodacy nie potrafili już powstrzymać, przez co przegrali trzecią mapę 8:16.

SKADE vs Anonymo – 2:1 

  • Vertigo – 13:16
  • Inferno – 7:16
  • Ancient  – 8:16

Anonymo wciąż ma szansę awansować na IEM Fall. Dzisiaj Polacy w meczu o wszystko zagrają z MAD Lions, a więcej o tym spotkaniu przeczytacie tutaj.