Apeks lepsze od BIG, FURIA pokonuje Grayhound na koniec pierwszej rundy fazy Play-In IEM Cologne 2023!

Autor: Maks Bartosik
Kuben Apeks

Za nami ostatnie dwa spotkania pierwszej rundy fazy play-in IEM Cologne 2023. Apeks mierzyło się z BIG, a FURIA podejmowała Grayhound.

Apeks – BIG

Apeks swoje spotkanie przeciwko BIG rozgrywało na Mirage’u, którego europejska formacja rozpoczęła po stronie broniącej. Podopieczni Kubena prowadzili w pewnym momencie nawet 7:1, jednak później BIG zaczęło sprawiać im niemałe problemy. Ostatecznie Jkaem i spółka na przerwę schodzili z prowadzeniem 9:6.

Po zmianie stron BIG kontynuowało odrabianie strat i niemiecka formacja zgarnęła dwie pierwsze rundy, zbliżając się do Apeks na zaledwie jeden punkt. Jednak europejski skład był na to przygotowany, bowiem już po chwili zgarnęli cztery rundy, obejmując prowadzenie 13:8. BIG zdołało jeszcze odpowiedzieć wygraniem dwóch rund, ale to było na tyle i Apeks dokończyło dzieła, wygrywając kolejne trzy punkty i zapewniając sobie wygraną 16:10.

FURIA – Grayhound

W drugim meczu brazylijska FURIA podejmowała na Ancientcie Grayhound. Lepiej w mecz weszli Australijczycy, którzy grając po stronie CT wyszli na prowadzenie 2:0. FURIA nie potrzebowała jednak zbyt dużo czasu, by przejąć prowadzenie, bowiem już po trzech rundach to Brazylijczycy mieli przewagę, którą utrzymywali już do końca pierwszej połowy. Tą Kscerato i spółka zakończyli prowadząc 9:6.

Po zmianie stron Grayhound zaczęło jednak wracać do spotkania i już po chwili na tablicy wyników widniał wynik 11:11. Od tamtego momentu jednak FURIA się obudziła i zaczęła bez problemów radzić sobie z atakami rywali, wygrywając kolejnych pięć rund i kończąc spotkanie wynikiem 16:11.