Respawn.pl

Apeks odpada z IEM Katowice! Spirit jako pierwsze pewne gry w Spodku

Autor: Krzysztof Sarna

Zakończyła się druga seria gier w ramach drugiego dnia fazy grupowej IEM Katowice. Nie była ona udana dla Apeks, które ponosząc drugą porażkę, odpadło z turnieju. Z pewnością bardzo dobre humory panują w obozie Teamu Spirit, który jako pierwszy awansował do fazy play-off. 

Szybkie odpadnięcie Apeks i awans Spirit

Poznaliśmy już pierwszą ekipę, która pożegnała się z rozgrywkami Intel Extreme Masters Katowice 2024, a także pierwszą, którą awansowała do fazy play-off. Tak więc nie ujrzymy już reprezentantów Apeks w zmaganiach na polskiej ziemi. Z kolei pierwszą z sześciu drużyn, które zawitają do legendarnego Spodka będzie Team Spirit.

Przejazd Spirit

Team Spirit przejechał się wręcz po Complexity Gaming w półfinale drabinki wygranych grupy A. Rosyjsko-kazachski kolektyw wygrał z organizacją ze Stanów Zjednoczonych 2:0, ale jeszcze bardziej przemawiające są wyniki poszczególnych map. Jonathan “EliGE” Jablonowski i jego koledzy nie mieli praktycznie nic do powiedzenia zarówno na Ancient jak i Overpassie, przegrywając kolejno do: 3 i 5. Co ciekawe, to właśnie te dwie mapy, w tej samej kolejności są mapami granymi najczęściej przez Complexity w ostatnich trzech miesiącach. Tym samym 14. ekipa świata zapewniła sobie udział w fazie play-off, a w meczu premiowanym półfinałem zagra ze zwycięzcą meczu Eternal Fire kontra FaZe Clan.

Team Spirit vs. Complexity Gaming – Ancient 13:3, Overpass 13:5

Apeks odpada

Zdecydowanie więcej Counter-Strike’a mogli zobaczyć kibice w przypadku starcia Natus Vincere oraz Apeks. Nie tylko w tym boju doszło do pełnej serii, ale także wyrównanych wymian ognia na dwóch z trzech map. Na trzeciej z kolei Martin “STYKO” Styk walczyli, ale tylko do czasu. Najpierw Ancienta 13:11 wygrała organizacja z Ukrainy. Co ciekawe – był to wybór 12. siły świata. Ta jednak zrewanżowała się na Anubisie, triumfując również na jedenastu. Summa summarum na Mirage’u lepsi byli Justinas “jL” Lekavicius, którzy pokonali rywali 13:8.

Po więcej informacji o rozgrywkach zapraszamy do dedykowanej relacji poświęconej fazie grupowej IEM Katowice 2024.