Respawn.pl

Apeks ujawnia kolejne karty! Do drużyny dołączył 16-letni talent

Autor: Marcin Kapusta

Apeks zaczęło intensywnie łatać dziury w swoim składzie. Najnowszym nabytkiem został 16-letni talent ze Szwecji, Hugo “chawzyyy” Günther!

W listopadzie minionego roku norweska organizacja rozpoczęła całkowitą przebudowę sekcji CS:GO. Na ławce rezerwowej wylądowali wówczas Dennis “dennis” Edman, Fredrik “FREDDyFROG” Gustafsson, Sander “Grus” Iversen oraz Joakim “Relaxa” Gustafsson. Posadę zachował jedynie dotychczasowy prowadzący, Asger “AcilioN” Larsen. Dwie z powstałych luk załatali doświadczeni zawodnicy, a mianowicie Tim “nawwk” Jonasson i Joakim “jkaem” Myrbostad. Niemniej zarząd Apeks nie ograniczył się do ściągnięcia wyłącznie sprawdzonych osobistości, wszak zakontraktował Hugo “chawzyyy’iego” Günthera, który nie posiada dużego bagażu doświadczeń.

Hugo jest młody i niedoświadczony, ale już teraz prezentuje bardzo wysoki poziom. Z pewnością wniesie do drużyny głód i świeży umysł. Damy mu przestrzeń, by stał się świetnym graczem. Nie będzie zamknięty w kącie, grając na wyznaczonych pozycjach, ale dostanie swobodę, aby mógł zdefiniować swój własny styl gry.” – zakomunikował Head of Esports w norweskiej organizacji, Andreas Kjaer.

chawzyyy to nastoletni Szwed, który na scenie CS:GO rywalizuje dopiero od 2019 roku. Mimo to zdobył już szerszy rozgłos, a to za sprawą fenomenalnych występów w Galaxy Racer. Z tą drużyną zwyciężył ESEA Cash Cup Europe Summer #4 oraz szósty sezon FragLeague, a podczas pobytu w niej wypracował rating na poziomie 1,11.

Jestem podekscytowany dołączeniem do Apeks, ponieważ wiem, że otrzymam odpowiednie wsparcie, które zapewni mi dalszy rozwój. Po raz pierwszy będę grał dla organizacji, które posiada sporą strukturę i organizuje bootcampy, więc jestem naprawdę zachwycony. Wiem, że dużo się nauczę od moich nowych kolegów z zespołu. Mam nadzieję, że uda nam się wspiąć w światowym rankingu i zdobyć upragnione trofea.” – oświadczył 16-latek.

Aktualny skład Apeks wygląda następująco:

  • Dania Asger “AcilioN” Larsen
  • Szwecja Tim “nawwk” Jonasson
  • Norwegia Joakim “jkaem” Myrbostad
  • Szwecja Hugo “chawzyyy” Günther
  • Norwegia Pål “Polly” Kammen (trener)