Respawn.pl

Arabia Saudyjska gospodarzem turnieju CS:GO z pulą miliona dolarów!

Autor: Marcin Kapusta

Gamers8 zorganizuje festiwal esportowy, na którym rozegrany zostanie turniej CS:GO z pulą nagród wynoszącą okrągły milion dolarów. Gospodarzem będzie Rijad, stolica Arabii Saudyjskiej!

Już 6 lipca rozpoczyna się festiwal esportowy Gamers8, którego pula nagród ma być rekordowa w historii całej branży. Ma wynieść bagatela 45 milionów dolarów. W czasie eventu zobaczymy zmagania w takich tytułach, jak Rainbow Six Siege, Dota 2, Rocket League oraz Fortnite. Firma otworzyła również furtkę dla CS:GO, wchodząc z przytupem. Już bowiem w inauguracyjnym turnieju do wygrania będzie okrągły milion dolarów.

Największa na świecie impreza gamingowa i esportowa oraz cel podróży dla elitarnych mistrzów esportu i miłośników uniwersum gier. To miejsce, w którym możesz rywalizować o chwałę.” – możemy wyczytać na stronie organizatora.

Jak ogłosiło Gamers8, turniej w strzelance od Valve odbędzie się 14-20 sierpnia 2023 roku, a udział w nim weźmie ’12 czołowych drużyn’. Gospodarzem rozgrywek będzie metropolia Rijad, stolica Arabii Saudyjskiej. Spore kontrowersje budzi termin, ponieważ w podobnym czasie rozpocznie się 18. sezon ESL Pro League (zaledwie dzień później, tj. 15 sierpnia). Możemy się więc spodziewać, że uczestników CS-owej Ligi Mistrzów nie zobaczymy w turnieju na Bliskim Wschodzie.

Gamers8 należy do rządowego Funduszu Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej, który w styczniu 2022 roku nabył dwóch esportowych gigantów – ESL i FACEIT. Kwota tej inwestycji opiewała na ponad dwa miliardy dolarów. Portal HLTV ujawnił, że Gamers8 będzie mocno współpracować z ESL w organizacji nadchodzącego turnieju CS:GO.