Aristocracy kończy swoją przygodę w WePlay! Forge of Masters

Autor: Aleksander Kurcoń

Aristocracy po porażce ze Sprout 1:2 odpadło z drugiego sezonu WePlay! Forge of Masters. TaZ i spółka rozegrali w turnieju zaledwie dwa mecze.

Decydujący mecz grupy D rozpoczął się na Duście2 wybranym przez Sprout. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, obie drużyny wyznawały zasadę runda za rundę. Przed zmianą stron Sprout prowadziło minimalnie, bo 8:7. Drugą połowę Polacy rozpoczęli idealnie – wygrywając trzy kolejne rundy. Sprout jednak tym razem grało po stronie CT i gdy mogło zagrać z pełnym wyposażeniem, to kompletnie zdominowało Arcy. Ostatecznie Niemcy wygrali 16:11, a najwięcej fragowali  MINISE (24-17) i k1to (24-18). Bardzo słabo zagrali zaś mouz, TaZ i rallen.

Drugą mapą był Train – tu obejrzeliśmy już kompletnie inną ofensywą Aristocracy. Polacy zaczęli po TT i rozgrywali ataki wręcz idealnie, wygrywając raz za razem. Ostatecznie TaZ i spółka zmietli rywali z mapy wynikiem 11:4. Po zmianie stron Sprout walczyło o ewentualny come-back, ale strata okazała się zbyt duża. W rezultacie Polacy wygrali 16:7 i doprowadzili do trzeciej mapy. Na serwerze obejrzeliśmy też kompletnie innego mouza, który był liderem drużyny razem z dychą i TaZem. Wstydliwy występ zanotował zaś Spiidi – 6/21 i jedynie 0.34 rating.

Wszystko miał rozstrzygnąć Nuke. Ten przebiegał podobnie jak Dust2 – w pierwszej połowie obie drużyny szły łeb w łeb, a Sprout kończyło tę część spotkania z jednopunktową przewagą. Po zmianie stron Niemcy jednak wygrali znowu pistoletówkę i grali świetnie po TT. Arcy nie potrafiło znaleźć sposobu na kolejne ataki rywali i ostatecznie przegrało 10:16. Zadziwiająco słabo zagrał dycha, którego k/d wynosiło 11-22.

Aristocracy 1:2 Sprout – Dust2 11:16, Train 16:7, Nuke 10:16