Respawn.pl

Arka Gdynia powraca na scenę CS:GO! W szeregach klubu uczestnicy PLE

Autor: Marcin Kapusta

Pomorski klub piłkarski Arka Gdynia powrócił na scenę CS:GO, kontraktując uczestników Polskiej Ligi Esportowej!

Arka Gdynia na co dzień rywalizuje w I lidze, ale jej działania nie skupiają się wyłącznie na tradycyjnym sporcie. Już od kilku lat inwestuje bowiem w świat sportów elektronicznych. Najbardziej znany jest zespół FIFY, który w lutym bieżącego roku zwyciężył Ligę Mistrzów ’22. Niemniej klub miał również swój epizod na scenie CS:GO w 2019 roku. Wówczas Żółto-niebieskie barwy reprezentowali Kamil “kamil” Kamiński czy też Mateusz “Morfan” Świętochowski. Skład nie przetrwał jednak próby czasu, a dalsza ekspansja Arkowców w strzelance Valve została wstrzymana.

Po blisko trzech latach gdyński klub postanowił napisać historię na nowo. Wczoraj bowiem (tj. 14 kwietnia) powrócił do Counter-Strike’a, angażując drużynę Sioguns Esport, która rywalizuje obecnie w Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. W nadwiślańskich rozgrywkach posiada dorobek jednego zwycięstwa i aż sześciu porażek.

Jestem mega szczęśliwy i wdzięczny chłopakom z Arki za możliwość rozwoju. Na ten moment mogę powiedzieć, że będziemy grać ESEA, ligę arMY oraz SCL League.” – przyznał jeden z zawodników, Beniamin “ben” Czogalla.

Nowy skład Arki Gdyni eSports wygląda następująco:

  • Polska Mateusz “wik” Juźwik
  • Polska Adam “Cedro” Cedro
  • Polska Beniamin “ben” Czogalla
  • Polska Oliwier “trize” Maziarz
  • Polska Tomasz “Tomuss” Mikołaj