Respawn.pl

Ascendant łączy siły z EA Originals przy nowym FPS-ie – Immortals of Aveum

Autor: Krzysztof Sarna

Ascendant Studios, niezależny zespół deweloperów z doświadczeniem nagrodzonym m.in. BAFTA i Game of the Year, nawiązał współpracę z Electronic Arts Inc. (NASDAQ:EA) EA Originals Label, przy wydaniu debiutanckiego tytułu, Immortals of Aveum.

Immortal of Aveum to nowa, przełomowa, magiczna strzelanka dla jednego gracza, z pełną wrażeń kampanią. Akcja gry toczy się w oryginalnym uniwersum fantasy na skraju upadku, a świat gry przepełniony jest magią i konfliktami. Produkcja ukaże się wyłącznie na PlayStation 5, Xbox Series X | S i PC w 2023 roku. Oficjalna zapowiedź, która zadebiutowała na The Game Awards, jest już dostępna na oficjalnym kanale Immortal of Aveum w serwisie YouTube. Grę można śledzić także na Twitterze i Instagramie.

CZYTAJ TAKŻE: MOUZ z awansem do TOP5 rankingu HLTV

Byłem dyrektorem kreatywnym przy czterech dużych grach z z rzędu – przy oryginalnym Dead Space i trzech tytułach serii Call of Duty. Miałem też okazję założyć własne studio i zbudować niesamowity zespół, z którym mam szczęście pracować każdego dnia – powiedział Bret Robbins, CEO i Game Director w Ascendant Studios.  – Założyłem Ascendant Studios, aby tworzyć oryginalne i epickie gry, i oto jesteśmy cztery lata później, u progu ukończenia naszej pierwszej. To, co zaczęło się jako szalony, ale ekscytujący pomysł, przerodziło się w ekscytującą grę AAA. Wybrałem EA jako naszego partnera wydawniczego, ponieważ wiemy, że pomogą Immortals of Aveum dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Jestem zachwycony, że wspiera nas doświadczenie i zasoby EA i nie mogę się doczekać, aż wszyscy zasiądą do gry! – kontynuował.

Założyciel studia Bret Robbins spędził lata na reżyserowaniu jednych z najbardziej docenionych gier w branży, a w 2018 roku zaczął zbierać pełen pasji i doświadczenia zespół, aby wprowadzić w życie swoją koncepcję magicznej strzelanki. Z siedzibą w San Rafael w Kalifornii, zespół Ascendant składa się z wiodących w branży talentów, którzy kierowali się nagradzanymi i najlepiej sprzedającymi się projektami, w tym Dead Space, Call of Duty, Halo, BioSchock i innymi. Razem, na nowo kreują przyszłość produkcji wysokobudżetowych gier wideo klasy AAA i przeczą oczekiwaniom, jakie mamy wobec pierwszoosobowych strzelanek.

CZYTAJ TAKŻE: EA SPORTS i Marvel Entertainment przedstawiają gwiazdy futbolu jako komiksowych superbohaterów

Lista talentów, które Bret i jego zespół z Ascendant Studios zgromadzili pod jednym dachem jest niesamowita. To dokładnie taki zespół, jaki sobie wyobrażamy przy powołaniu do życia tak ambitnego projektu jak ten – powiedział Jeff Gamon, General Manager EA Partners. Każdy członek zespołu ma bogate doświadczenie w tworzeniu wielu największych kinowych gier akcji i pierwszoosobowych strzelanek w ciągu ostatniej dekady. Immortal of Aveum jest wynikiem ogromnego, kolektywnego doświadczenia i wielkim ambicji Ascendant przy wprowadzaniu na rynek tego epickiego, pełnego akcji, zupełnie nowego IP – gry, której gracze nigdy nie zapomną – mówił dalej.

EA Originals to miejsce, w którym poznajemy nieopowiedzianie historie, niesłyszane głosy i nieodkryte światy. EA Original współpracuje z kilkoma nowymi studiami nad innowacyjnymi projektami, które ukażą się w 2023 roku, w tym Immortals of Aveum firmy Ascendant Studios i WILD HEARTS firmy KOEI TECMO. EA Originals pracuje również nad niezapowiedzianym projektem z Silver Rain Games, nwoym studiem aktora Abubakara Salima.