Respawn.pl

Astralis angażuje kolejnego wychowanka do głównego składu CS:GO

Autor: Marcin Kapusta

Po ogromnym blamażu w turnieju RMR, Astralis powróciło do koncepcji sześcioosobowego kolektywu. Angaż otrzymał kolejny wychowanek akademii! 

Ostatni czas jest dla Astralis rozczarowujący. Tendencję spadkową miało przerwać sprowadzenie legendarnego snajpera Nicolaia “dev1ce’a” Reedtza, który zastąpił Asgera “Farliga” Jensena. Niemniej powrót syna marnotrawnego nie odcisnął wielkiego piętna na wynikach drużyny. Duńczycy nadal notują ogromny regres, a obrazuje to m.in. ich nieobecność na ostatnim Majorze w historii CS:GO, który odbędzie się w stolicy Francji – Paryżu. W ostatnim przystanku kwalifikacyjnym zajęli odległą 12/14. lokatę, ulegając po drodze m.in. Teamowi Vitality czy Eternal Fire. Następstwem braku awansu jest angaż wychowanka akademii Alexandra “Altekza” Givskova, który poszerzył wyjściowy skład do sześciu osób. Organizacja w najbliższych tygodniach prawdopodobnie będzie rotowała zawodnikami w nadziei na odnalezienie odpowiednich torów do CS-owej topki.

W wyniku konsekwentnych, wysokich wyników Altekza w akademii przez cały 2023 rok, trenerzy postanowili przenieść go do głównego składu na najbliższe tygodnie. W związku z tym kiR obejmie rolę stand-ina Astralis Talent.” – oświadczył zarząd Astralis w mediach społecznościowych.

Altekz to 19-latek, który w szeregach akademii Astralis występuje od marca 2021 roku. Utożsamiając się z nią, sięgnął po mnóstwo triumfów w turniejach mniejszej rangi. Jego największym osiągnięciem jest zwyciężenie czwartej odsłony CCT North Europe Series, w której drużyna pozostawiła w pokonanym polu Copenhagen Flames, SINNERS Esports, 500 czy GamerLegion Kamila “siuhego” Szkaradka. Warto nadmienić, że Altekz najbardziej wyróżniał się postawą indywidualną spośród pozostałych młodych adeptów. Na przełomie ostatnich trzech miesięcy wypracował rating na wysokim poziomie 1,15.

Aktualny skład Astralis wygląda następująco:

  • Denmark Nicolai “dev1ce” Reedtz
  • Denmark Lukas “gla1ve” Rossander
  • Denmark Benjamin “blameF” Bremer
  • Denmark Andreas “Xyp9x” Højsleth
  • Denmark Christian “Buzz” Andersen
  • Denmark Alexander “Altekz” Givskov
  • Denmark Peter “casle” Ardenskjold (trener)