Respawn.pl

Astralis czeka kolejna zmiana?

Autor: Michał Maćkowski

To nie jest dobry czas dla drużyny CS:GO Astralis. Najnowsze wieści ze świata mówią, że w duńskiej drużynie czeka nas kolejna zmiana, która ma dotknąć młodego osiemnastoletniego zawodnika. 

Astralis ostatnie występy na pewno zaliczyć do udanych nie może, jednak powrót do gry Nicolai “device” Reedtz pobudził emocje i nadzieje kibiców. Wiele na to wskazuje, że ostatnie zmiany w składzie nie pomogły, przez co duńską drużynę czeka kolejna roszada.

Koniec przygody MistR z głównym składem Astralis? 

Jak poinformował serwis HLTV, Astralis planuje kolejną zmianę w składzie i chce pozyskać z MASONIC młody talent. Mowa tutaj o Christian “Buzz” Andersen, który ma dopiero 19 lat i już na profesjonalnej scenie CS:GO pokazał się z naprawdę dobrej strony. Według HLTV, duńska organizacja jest bardzo bliska podpisania kontraktu z jeszcze aktualnie reprezentantem MASONIC.

Buzz ma zastąpić w składzie Mikkel “MistR” Thomsen, który nie ukrywajmy, nie potrafi zbytnio odnaleźć się w głównym składzie Astralis. Jego aktualny rating z trzech miesięcy wynosi zaledwie 0,92. Nic więc w tym dziwnego, że organizacja poszukuje do głównego składu innego zawodnika, kiedy to Mikkel przesunięty zostanie do akademii.

Inne opcje także były rozważane

Wiemy już, że Astralis najprawdopodobniej sięgnie po młodego gracza MASONIC, jednak przed tym duńska organizacja badała inne, zdecydowanie ciekawsze opcje. Według informacji również serwisu HLTV i strony Jaxon, jedną z opcji był  osiemnastoletni reprezentant Sprout Victor “⁠Staehr⁠” Staehr. Jednak do transferu nie doszło, bo organizacje nie potrafiły dojść do porozumienia.

Ciekawszą opcją, którą badało podobno Astralis, było ściągnięcie gracza Heroic Rasmusa “⁠sjuush⁠” Becka, jednak doświadczony Duńczyk przedłużył kontrakt ze swoją aktualną organizacją.

Jeżeli informacje okażą się prawdziwe, to skład Astralis będzie wyglądał następująco: 

  • Andreas “⁠Xyp9x⁠” Højsleth
  • Lukas “⁠gla1ve⁠” Rossander
  • Benjamin “⁠blameF⁠” Bremer
  • Nicolai “⁠device⁠” Reedtz
  • Christian “⁠Buzz⁠” Andersen