Respawn.pl

Astralis, MIBR i Evil Geniuses zaproszone na prestiżowy turniej

Autor: Aleksander Kurcoń

Powoli poznajemy wszystkich uczestników Pinnacle Cup Championship 2022. To turniej LAN-owy, który odbędzie się w Szwecji na początku czerwca.

Astralis, MIBR i Evil Geniuses dołączyły do grona zaproszonych drużyn na Pinnacle Cup Championship 2022. Tym samym pozostały jedynie dwie niewiadome na temat uczestników. Wiemy jedynie, że będą to również zaproszone zespoły, nie zostaną zorganizowane żadne turnieje kwalifikacyjne.

Oprócz ww. drużyn, zaproszenia dotychczas otrzymały Heroic, fnatic i Imperial. Turniej odbędzie się w dniach 8-11 czerwca w szwedzkim Lund. Piorunujące wrażenie robi pula nagród, która wynosi aż 250 tysięcy dolarów. Dużo jak na drużyny, które orpóćz Heroic raczej nie należą do ścisłego, światowego TOPu.

Obecność takich, a nie innych drużyn możemy szybko usprawiedliwić. Organizatorzy bowiem niefortunnie wybrali datę turnieju, ponieważ kilka dni przed startem kończy się prestiżowy IEM Dallas. Z kolei kilka dni później rusza BLAST Premier Spring Final 2022. Na Pinnacle Cup Championship pojadą więc te drużyny, którym nie koliduje kalendarz rozgrywek.