Astralis nie zagra na Majorze w Kopenhadze!

Autor: Maks Bartosik
device astralis

Nie będzie Astralis na pierwszym majorze w CS2. Duńska formacja przegrała dzisiaj z 9Pandas i pożegnała się z szansą na występ w Kopenhadze.

Turniej ostatniej szansy rozpoczęliśmy od meczu pomiędzy Astralis i 9Pandas. Spotkanie rozgrywane było rzecz jasna w formacie Best Of Three. Astralis zdecydowało się na zagranie Overpassa, 9Pandas wybrało Nuke, a decydującą mapą miał być Ancient.

Overpass (pick Astralis)

Overpassa Astralis rozpoczęło w ofensywie i na start Duńczycy wyszli na prowadzenie 3:1. Później jednak to 9Pandas złapało rytm i wykorzystało fakt, że grali po stronie broniącej i wygrali pięć rund z rzędu, doprowadzając do wyniku 6:3. Astralis zdołało przełamać defensywę Rosjan dopiero w kolejnej rundzie, ale 9Pandas nie pozwoliło im doprowadzić do remisu i wygrali dwie ostatnie rundy, finalnie do przerwy prowadząc 8:4.

Po zmianie stron Astralis szybko jednak odrobiło straty i doprowadziło do remisu 8:8. 9Pandas jednak nie złożyło broni i dołożyło na swoje konto dwie rundy, zyskując dwurundowe prowadzenie. Długo jednak się nim nie nacieszyli, bowiem już po chwili było 11:11. Wtedy skrzydeł dostała jednak ofensywa 9Pandas i Rosjanie wygrali dwie rundy, wygrywając mapę rywala wynikiem 13:11.

Nuke (pick 9Pandas)

Druga mapa, Nuke, ponownie rozpoczęła się od prowadzenia Astralis. Duńczycy mieli wynik 2:1, ale ponownie nie potrafili tego wykorzystać i chwilę później było już 4:2 dla 9Pandas. Rosjanie dalej grali prostego, ale skutecznego csa i to dało efekt w postaci prowadzenia 8:4 do przerwy.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił i rosyjska formacja dorzuciła jeszcze trzy punkty na swoje konto, prowadząc już 11:4, a chwilę później mieli siedem punktów meczowych przy wyniku 12:5. Astralis starało się jeszcze nawiązać walkę i doprowadzić do dogrywki, ale po trzech rundach było już po wszystkim.

9 Pandas 9pandas 20 astralis Astralis
Overpass 13:11, Nuke 13:8

Transmisję z polskim komentarzem można obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o rozgrywkach na PGL Major Copenhagen EU Last Chance Qualifier zapraszamy do dedykowanej relacji. Transmisja z polskim komentarzem najlepszych europejskich drużyn w turnieju kwalifikacyjnym do pierwszego Majora w CS 2 wspierana jest przez: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Swój pierwszych ruch w kierunku świata esportu stawia marka INEA. Transmisja realizowana jest przez GX Studio, a patronat medialny objął serwis Respawn.pl.