Respawn.pl

Astralis, oj Astralis… #MisjaKolonia

Autor: Maks Bartosik

Kolejny dzień, kolejna drużyna biorąca udział w fazie Play-In IEM Cologne 2023 do sprawdzenia. Dzisiaj w ramach serii #MisjaKolonia przyjrzymy się Astralis!

Transfery

Astralis latem nie próżnowało i również dołączyło do shuffli transferowej. Z zespołem pożegnali się Altekz oraz Gla1ve, a w ich miejsce duńska organizacja zatrudniła b0RUPa oraz Staehra. Prowadzenie w zespole objął BlameF, który przejął je właśnie od Gla1ve’a. Transfery te miały pomóc Duńczykom w powrocie na najwyższy poziom, jednak już po pierwszym turnieju w nowym składzie widać, że wcale tak łatwo o to nie będzie.

Forma

Turniej, o którym mowa, to BLAST Premier Fall Groups. Jednak już wcześniej nowy skład Astralis miał okazję powalczyć w ramach kwalifikacji do Gamers8, w których Duńczycy pokonali ECLOT, ale już w kolejnym meczu w słabym stylu przegrali z portugalskim SAW.

Wracając do BLASTa, to na razie Astralis rozegrało na nim dwa mecze. Pierwszy przeciwko Natus Vincere, który ostatecznie po zaciętym starciu przegrali, a drugi przeciwko BiG, który również przegrali wynikiem 1:2. Dzisiaj Duńczycy będą mieli jeszcze ostatnią szansę w meczu z Complexity, w którym co prawda są faworytem, jednak amerykańskiej formacji nie można lekceważyć.

W Kolonii łatwo nie będzie

Astralis zmagania w fazie Play-In IEM Cologne 2023 rozpocznie od niezwykle ciężkiego spotkania przeciwko Liquid. Amerykańsko-europejska formacja po dołączeniu Patsiego i Rainwakera prezentuje się naprawdę dobrze i zdołała pokonać już FaZe i G2 podczas BLAST Premier Fall Groups. Astralis w tym meczu będzie sporym underdogiem i ciężko wierzyć, że BlameF i spółka zdołają pokonać ekipę Yekindara.

SKORZYSTAJ Z BONUSU 800 PLN: Obstawiaj mecze CS:GO na IEM Cologne 2023 ze specjalnym bonusem wynoszącym nawet 800 w BetX!

W drabince przegranych już może być dla Astralis łatwiej. Duńczycy w razie porażki z Liquid, zmierzą się z przegranym meczu BIGApeks. I o ile w meczu z formacją Kubena Astralis będzie faworytem, tak jeśli na ich drodze stanie BIG, to już mogą być problemy, zwłaszcza że kilka dni temu to Niemcy okazali się od Duńczyków lepsi.

Podsumowując, IEM Cologne 2023 będzie dla Astralis prawdziwym testem, czy tą drużynę stać jeszcze na cokolwiek. Nie dostali łatwych rywali, mają problemy widoczne na turnieju BLAST i jeśli nie wywalczą awansu do głównej fazy, to będzie można powoli zakładać, że przed Astralis naprawdę trudne miesiące.

Wszystkie teksty z serii #MisjaKolonia znajdziecie tutaj.