Respawn.pl

Astralis pokonuje MIBR 16:0 i zagra w playoffach, C9 i TyLoo wyeliminowani – FACEIT Major

Autor: Paweł Wilk

Sobotnie spotkania w ramach FACEIT Major 2018 zadecydowały, jakie kolejne trzy formacja zapewniły sobie grę w fazie pucharowej Majora, a także to, kto poniósł trzecią porażkę i może pakować walizki.

W tym pierwszym gronie mamy dwóch faworytów, czyli Natus Vincere i Astralis. Ci pierwsi nie mieli większych problemów z pokonaniem Fnatic (16:9), natomiast duńska drużyna upokorzyła Made In Brazil, gromiąc ich 16 do 0. W ćwierćfinale zobaczymy także BIG, które wygrało 16:9 z HellRaisers.

Więcej emocji kibice mieli podczas meczów ekip zagrożonych. Co niespodziewane, o przetrwanie na Majorze walczyli reprezentanci FaZe Clan i Ninjas in Pyjamas. Christopher ”GeT_RiGhT” Alesund odesłali do domu zawodników Vega Squadron (16:11), natomiast europejska super drużyna bez większych problemów wygrała z TyLoo (16:4). Napięta atmosfera była widoczna także w meczu Cloud9 i G2 Esports. Ostatecznie, to Europejczycy okazali się lepsi i ciągle mają szansę na grę w ćwierćfinale.

12:00 – Fnatic vs. HellRaisers
15:00 – G2 Esports vs. FaZe Clan
18:00 – Ninjas in Pyjamas vs. Made In Brazil

Jutro fanów czekają trzy spotkania w trybie BO3, a jego zwycięzcy zapewnią sobie grę w fazie pucharowej FACEIT Major 2018 London.