Respawn.pl

Astralis wyrzuca Complexity z Knockout Stage. Duńczycy nadal z szansą na awans

Autor: Krzysztof Sarna

Faza Knockout Stage BLAST Premier Fall Groups oficjalnie zainaugurowana! W pierwszym pojedynku tego etapu Astralis pewnie pokonało i zarazem wyrzuciło z turnieju Complexity Gaming. Duńczycy potrzebują jeszcze jednej wygranej, by awansować na jesienne finały. 

Astralis w drugiej rundzie Knockout Stage

Piątkowe zawody zostały zainaugurowane na Vertigo, na którym chęć gry wyrazili Benjamin “blameF” Bremer i jego koledzy. Rywalizując w defensywie świetną przewagę wypracowali sobie reprezentanci CoL, którzy mieli pięć oczek zapasu (7:2). Nic nie może jednak trwać i przekonali się o tym gracze amerykańskiej organizacji. Formacja ze Skandynawii przed zmianą stron prowadziła 8:7. Chwilę później jednak Duńczycy musieli zmierzyć się z czterema przegranymi z rzędu, co przełożyło się na stan 8:11. Po tym jednak wzięli się do roboty i to konkretnej, bo zaprezentowali swojemu przeciwnikowi solidny maraton wygrywanych odsłon, triumfując do dwunastu.

CZYTAJ TAKŻE: Wszystkie Majory w CS:GO – powspominajmy…

O Overpassie trudno powiedzieć coś więcej, ponieważ Astralis wygrało go aż do czterech! Jonathan “EliGE” Jablonowski i spółka zdobyli trzy punkty w ataku. Po zmianie stron wygrali nawet pistoletówkę (4:12), ale w żaden sposób nie wykorzystali potencjału tego triumfu. 

Astralis 2:0 Complexity Gaming – Vertigo 16:12, Overpass 16:4

W drugiej rundzie Knockout Stage Duńczycy zagrają przeciwko Teamowi Liquid. “Biała Gwiazda” z kolei zagra na BLAST Premier Fall Showdown i to na tym turnieju będzie próbowała dostać się na jesienne finały.