Astralis za burtą! NIP wyrzuca Duńczyków z DreamHack Masters Spring Europe

Autor: Mateusz Lechowicz

Będziemy musieli jeszcze poczekać na pozytywne rezultaty devica i spółki. Astralis po zajęciu drugiego miejsca w grupie A ostatecznie odpada w starciu z Ninjas In Pyjamas.

Nie takiego scenariusza spodziewali się fani duńskiej formacji. DreamHack Masters Spring Europe miał być kamieniem węgielnym pod budowę nowego składu. Okazał się on jednak zwykłym kamieniem jakich wiele, dodatkowo nieoszlifowanym. JUGi i Snappi są, co prawda na początku swojej wędrówki z Astralis, jednak temu drugiemu bliżej do mety, niż do startu. Dołączenie es3taga do składu będzie kolejną zmianą, która wpłynie na funkcjonowanie drużyny i podziały ról, czy na plus? Przekonamy się o tym pewnie za jakiś czas. Aktualnie drużyna nie błyszczy indywidualną formą, a JUGi zdaje się prezentować gorzej niż za czasów gry w barwach North.

Trzy mapy, twist i comeback NIP

Niezły start rozgrywek DreamHacka poparty wygranymi na Heroic i North nie przełożył się na późniejsze wyniki Astralis. G2 doraźnie pokazało, że brak gla1vea to poważny problem, a chwilę później duńczycy musieli załatać kolejną dziurę, w postaci Xyp9xa. Jak widać, dwa tygodnie treningów nie wystarczyły, żeby postawić się “Ninjom w piżamach”. Train dość pewnie wpadł na konto ekipy REZa. Braki w ataku Astralis solidnie odcisnęły piętno na końcowym wyniku, szczególnie widać to było podczas rozgrywanych clutchy. Wynik 7-15 był zbyt odległy dla ekipy Astralis, by powrócić do meczu i pomimo kilku zdobytych rund z rzędu przegrali oni mapę de_train wynikiem 12:16.

Kolejna z map stanęła spod znaku pełnej dominacji zwycięzców IEM Katowice 2019. Fenomenalna gra po stronie terrorystów pozwoliła uwierzyć, że train był wypadkiem przy pracy. Jedenaście rund zdobytych w pierwszej połowie było sporą zaliczką po trudniejszej ze stron. Dobra dyspozycja strzelecka czterokrotnych zwycięzców majora również wpłynęła na końcowy wynik. Pozwalając zakończyć drugie ze spotkań z dużym zapasem rund.

De_overpass, przez wielu uważany za najlepszą mapę Astralis, a przynajmniej w składzie z gla1vem i Xyp9xem. Niestety nie mogliśmy tego powiedzieć o wtorkowym meczu na NIP. Prowadzenie 15-10 i bardzo dobra gra devica dawały pewność, że mecz zakończy się wynikiem z korzyścią dla Astralis. Jak bardzo się myliłem… Trzy wygrane clutche twista i Szwedzi wracają do gry. Do teraz ciężko mi uwierzyć, że Astralis przegrało 5 rund z rzędu, w tym 1 vs 3 i podwójne 1 vs 2. To co było tylko odległą fanaberią, stało się prawdą, a NIP doprowadziło do dogrywki. Co więcej, nie tylko doprowadzili do kolejnej dogrywki, ale wygrali cały mecz, dostając się do półfinałów dolnej drabinki i eliminując Astralis z turnieju. Duńczycy na pewno nie będą mogli zaliczyć tego turnieju do udanych, szczególnie po tak fatalnie rozegranej końcówce mapy de_overpass.

Wyniki

Astralis 12:16 NIP; de_train

Astralis 16:8 NIP de_nuke

Astralis 18:22 NIP; de_overpass

Faza grupowa już za nami, jednak NIP dalej uczestnicy w walce o triumf w DreamHack Masters Spring Europe. Kolejne spotkanie Szwedzi rozegrają już w środę przeciwko Vitality o godzinie 17:50. Transmisja z meczu dostępna będzie pod tym linkiem.