Respawn.pl

Astralis zatrudniło trenera akademii CS:GO, a trace utrzymał posadę!

Autor: Marcin Kapusta

Martin “trace” Heldt utrzymał posadę trenera głównego zespołu CS:GO, natomiast Andreas “MODDII” Fridh objął stery nad akademią Astralis!

Dobre wyniki Astralis w postaci zakwalifikowania się na antwerpskiego Majora oraz wicemistrzostwo BLAST Premier Spring Showdown 2022 sprawiły, że Martin “trace” Heldt otrzymał stały angaż na stanowisku trenera głównego zespołu CS:GO. Ponadto organizacja wzmocniła struktury akademii, zatrudniając Andreasa “MODDII-ego” Fridha w roli szkoleniowca.

W styczniu szeregi Astralis Talent zasilił Martin “trace” Heldt. Przejął on drużynę, która posiadała już mocne fundamenty, i od pierwszego dnia pracy pokazał, że potrafi osiągać wyniki. Dlatego bez żadnego wahania pozwoliliśmy mu objąć stery w głównym zespole w okresie poprzedzającym kwalifikacji do Majora. Zrobił to z wielkim przekonaniem i zapałem. Jego kierownictwo drużyną spowodowało,  że zaczęliśmy dostrzegać energię wśród zawodników i większą pewność siebie. Można to odczuć zarówno na serwerze, jak i w biurze. Jesteśmy coraz bliżej osiągnięcia najwyższej pozycji, do której zawsze dążymy w Astralis. Bardzo się cieszę, że będziemy kontynuować współpracę z Martinem.” – powiedział dyrektor sportowy duńskiej organizacji, Kasper Hvidt.

Alexander “ave” Holdt dołączył do Astralis w momencie restrukturyzacji składzie, który miał miejsce na początku listopada 2021 roku. Niemniej w marcu został zdegradowany do prowadzenia akademii, a stery nad pierwszym zespołem objął Martin “trace” Heldt. Zmiana na tym stanowisku wynikła z niemożności występowania Alexandra na turniejach wspieranych przez Valve za używanie coach-buga. Dziś ave zrezygnował z pełnienia funkcji trenera Astralis Talent, definitywnie rozstając się z organizacją.

Kiedy w styczniu rozpocząłem pracę w Astralis, skupiałem się wyłącznie na rozwoju młodych talentów z akademii. Od razu poczułem się komfortowo i szybko osiągnęliśmy stawiane cele, więc kiedy zapytano mnie, czy nie przejąłbym sterów nad głównym składem, od razu się zgodziłem. Jestem dosyć klarowny w swojej komunikacji i wymagający wobec otoczenia, zawsze staram się tworzyć i wspierać pozytywną kulturę wewnątrz zespołu. Od samego początku czułem duże wsparcie, a zawodnicy bardzo ułatwili mi tę część pracy. Kiedy pracujesz z tak utalentowanymi graczami, jak w Astralis, chodzi o stworzenie możliwie najlepszych warunków, aby mogli oni wykorzystać wszystkie swoje zasoby do pracy na serwerze. Rozumiem, że oczekiwania wobec Astralis są zawsze wysokie, i takie powinny być. Jestem tutaj, aby tworzyć wspaniałe wyniki i razem zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby spełnić oczekiwania fanów. Może nie zawsze będziemy wygrywać, ale zawsze będziemy dążyć do celu.” – oświadczył trace.

Skład Astralis wygląda następująco:

 • Dania Lukas “gla1ve” Rossander
 • Dania Andreas “Xyp9x” Højsleth
 • Dania Kristian “k0nfig” Wienecke
 • Dania Benjamin “blameF” Bremer
 • Dania Asger “Farlig” Jensen
 • Dania Martin “trace” Heldt (trener)

Skandynawski weteran za plecami młodzików

Wakat na stanowisku trenera akademii Astralis zajął skandynawski weteran, Andreas “MODDII” Fridh. 32-letni Szwed rywalizuje na scenie esportowej od 2008 roku, a w swojej długiej karierze przywdziewał trykoty m.in. SK Gaming, Fnatic, Heroic, Epsilon eSports czy FlipSid3 Tactics. Teraz chce wykorzystać swoje doświadczenie, aby wykształcić nowe pokolenie profesjonalnych graczy.

Od dawna chciałem wykorzystać swoje CS-owe doświadczenie w roli trenera. Mam w głowie sporo pomysłów, ale również podchodzę z dużą dozą pokory w stosunku do pracy, która została już wykonana. Znam organizację i ludzi z czasów, gdy grałem z nimi w jednej drużynie. Nie można znaleźć lepszego miejsca i bardziej profesjonalnej organizacji niż Astralis, a ja nie mogę się doczekać współpracy zarówno z Kasperem, Martinem, jak i wszystkimi pracującymi przy zespołach.” – stwierdził nowy nabytek.

Skład Astralis Talent wygląda następująco:

 • Dania Frederik “Fessor” Sørensen
 • Dania Benjamin “brzer” Jensen
 • Dania Mikkel “MistR” Thomsen
 • Dania Victor “vigg0” Bisgaard
 • Dania Alexander “Altekz” Givskov
 • Szwecja Andreas “MODDII” Fridh (trener)