Respawn.pl

Aurora w komplecie! Na pokładzie byli członkowie 1WIN

Autor: Marcin Kapusta

Aurora Gaming zakończyła proces kompletowania sekcji Counter-Strike’a 2. Nominalnym snajperem został rosyjski gwiazdor Denis “deko” Zhukow!

Rosyjsko-serbska organizacja Aurora wdrożyła zmianę na pozycji głównego AWPera, zatrudniając Denisa “deko” Zhukowa. Były gwiazdor 1WIN wszedł w buty przesuniętego na rezerwę Władisława “latt1ka” Wydrina. Ponadto stanowisko głównego trenera objął weteran Dmitrij “hooch” Bogdanow, wypełniając wakat pozostawiony we wrześniu przez Wiaczesława “innersh1ne’a” Britwina, który swoją karierę postanowił kontynuować w BetBoom Teamie.

deko na pokładzie

deko to wschodząca gwiazda z regionu CIS, co obrazuje jego niesamowita postawa indywidualna. Jeszcze kilka dni temu 22-latek zajmował pierwsze miejsce w rankingu HLTV pod względem indywidualnym w Counter-Strike’u 2 (obecnie plasuje się na trzeciej lokacie z ratingiem na poziomie 1.25). Rosjanin zasłynął z dotychczasowego epizodu w 1WIN. Podczas dwuletniego pobytu sięgnął po mnóstwo osiągnięć w internetowych rozgrywkach. Do najważniejszych należą m.in. triumfy w drugiej odsłonie Malta Vibes Knockout Series, BetBoom Playlist Freedom i trzy turnieje z cyklu CCT East/Central Europe. Zwieńczeniem występów 1WIN w CCT było zwycięstwo w internetowych finałach CCT, dzięki czemu Rosjanie zainkasowali okrągłe 100 tysięcy dolarów.

Były gracz Gambit przejmuje stery

Nowym szkoleniowcem 1WIN został Dmitrij “hooch” Bogdanow. 36-latek jest dinozaurem Counter-Strike’a, wszak swoje pierwsze kroki na scenie esportowej stawiał już w 2004 roku. W swoim dorobku ma występy w Virtus.pro, forZe, Begrip Gaming czy Gambit Esports, z którym dotarł nawet do ćwierćfinałów Majora ESL One Cologne 2016. W lutym 2020 roku przerzucił się na trenerkę i zasilił struktury składu CS:GO w Winstrike Teamie, który później trafił pod skrzydła czeskiego Entropiq. Pod jego wodzą rosyjski kolektyw zdołał m.in. zwyciężyć 36. sezon ESEA Premier Europe,  a także wywalczyć wicemistrzostwo V4 Future Sports Festival Budapest 2021 i FunSpark ULTI 2021. Od siedmiu miesięcy pełnił obowiązki trenera w 1WIN, gdzie współpracował właśnie z deko. Teraz obydwaj mają być kluczowymi postaciami w budowie przyszłej potęgi Aurory.

Aktualny skład Aurory wygląda następująco:

  • Kazakhstan Wiktor “Lack1” Boldyrew
  • Russia Iwan “SELLTER” Mirosznikow
  • Russia Jewgienij “Norwi” Ermolin
  • Russia Aleksandr “KENSi” Gurkin
  • Russia Denis “deko” Zhukow
  • Russia Dmitrij “hooch” Bogdanow (trener)