Respawn.pl

Australijski weteran kończy karierę profesjonalnego gracza CS:GO

Autor: Marcin Kapusta

Były zawodnik compLexity Gaming i Renegades zakończył profesjonalną karierę CS:GO po ośmiomiesięcznym okresie nieaktywności na scenie! 

Ricardo “Rickeh” Mulholland, mający w swoim CV epizody w compLexity Gaming i Renegades, poinformował o zakończeniu profesjonalnego gracza CS:GO. Nie jest to zaskakujące ogłoszenie, ponieważ 31-latek już od ośmiu miesięcy nie był widziany na serwerze.

Nigdy nie zapomnę tej niesamowitej gry i miejsc, które dzięki niej zwiedziłem. Counter-Strike na zawsze pozostanie w moim sercu. Poznałem tak wielu niesamowitych ludzi, podróżując po całym świecie. Miałem też dużo szczęścia, że dzięki CS-owi poznałem moją piękną żonę. Chcę podziękować wszystkim ludziom, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Bez społeczności, zarządu i personelu zakulisowego nic z tego nie byłoby możliwe.”  – napisał Rickeh. Podkreślił, że CS:GO dał mu najważniejsze wartości, takie jak miłość życia, przyjaciół, pieniądze oraz wspaniałe wspomnienia.

Niezwykle trudna konkurencja i zmienna branża czasami mogą sprawić, że stracisz rozum. Naprawdę ważne jest, aby zachować neutralną mentalność tak bardzo, jak to możliwe, niezależnie od wyniku. To nie znaczy, że nie należy być pasjonatem i nie okazywać emocji. Po prostu skup się na tym, co możesz kontrolować. Staraj się być najlepszą wersją siebie, szczególnie w środowisku zespołowym, a dobre rzeczy przyjdą same.” – oświadczył Australijczyk , naciskając wagę na aspekty psychologiczne.

Od Australii, po Amerykę 

Rickeh swoje pierwsze esportowe kroki stawiał w 2015 roku rodzimym klubie Teamie Immunity. Pod jego banderą wywalczył m.in. wicemistrzostwo Crown Invitational, Australian Cyber League 2015 Sydney, a także wystąpił na Majorze ESL One Cologne 2015. W lipcu 2016 przywdział trykot Renegades, gdzie miał okazję rywalizować u boku Justina “jksa” Savage’a czy Aarona “AZR-a” Warda. Choć jego przygoda z ‘Renegatami’ trwała niespełna osiem miesięcy, zdobył w tym czasie kilka znaczących sukcesów. Do najważniejszych należy zajęcie drugiego miejsca w DreamHack Open Winter 2016 i azjatyckim Minorze do ELEAGUE Atlanta 2016. Później opuścił rodzime podwórko i przeniósł się do Ameryki Północnej.

Zza Atlantykiem Rickeh reprezentował Counter Logic Gaming, Rogue i compLexity Gaming. Pod barwami CLG dotarł do półfinałów dwóch turniejów z cyklu DreamHack Open,  natomiast w formacji Rogue sięgnął po wicemistrzostwo DreamHack Open Austin 2018, a także zakwalifikował się na Majora FACEIT London. Z kolei podczas niespełna rocznej przygody w compLexity zagrał na dwóch Majorach – w Katowicach i Berlinie.

Powrót do korzeni

Po odejściu z compLexity Gaming, Rickeh zdecydował się powrócić na rodzimą scenę. W lutym 2020 roku zasilił szeregi ORDER Esports Club, wypełniając wakat po Chrisie “emaginie” Rowlandsie. Drużyna w krótkim okresie stała się drugą CS-ową siłą w Australii, pozostając w cieniu dominującego region Renegades. Niemniej Rickeh i spółka sięgnęli m.in. po kilkanaście srebrnych medali oraz po tytuł mistrzowski 12. sezonu ESL ANZ Champs.

Jego ostatnim pracodawcą okazał się klub Aftershock, jednak epizod ten okazał się pozbawiony jakichkolwiek sukcesów.