Respawn.pl

Autimatic oszukał system. Przywrócił na mapę wyrzuconą broń

Autor: Aleksander Kurcoń

Zdarza wam się wyrzucić broń za mapę, by nikt jej już nie podniósł? Timothy’ego “autimatic” Ta tak łatwo nie oszukacie. Amerykanin znalazł na takie zagranie sposób.

Wyrzucanie broni poza mapę jest znanym zagraniem. Robi się to po to, by nikt z przeciwników nie mógł jej podnieść. Przykładowo gdy przeciwnik gra rundę eco lub korzysta z pistoletów, nie warto na ziemi zostawiać jakichkolwiek karabinów. Gdy rywal je podniesie, poprawi swoją ekonomię, albo odwróci losy rundy i jeszcze zdobędzie punkt.

Profesjonalni gracze doskonale znają te zasady i w każdym meczu możemy zobaczyć, jak ktoś wyrzuca broń za mapę. Podczas spotkania Evil Geniuses z 00Nation w ramach amerykańskiego turnieju RMR również doszło do takiego zagrania. Tym razem Brazylijczycy wyrzucili AWP za mapę, by żaden przeciwnik nie mógł jej podnieść. Autimatic znalazł jednak na to sposób. Wskoczył na murek na bananie i  rzucił granat odłamkowy za ogrodzenie. Eksplozja przywrociła AWP na mapę, dzięki czemu Amerykanin mógł sobie podnieść snajperkę i zachować na kolejną rundę. Gracz EG popisał się nie tylko sprytem, ale także movementem, wskakując na murek na bananie samodzielnie. Z resztą – zobaczcie sami: