Respawn.pl

Autostradą do playoff’ów, czyli Vitality oraz Heroic z awansem!

Autor: Filip Woszczek

Dwa z dzisiejszych czterech spotkań Best of 3 miały zadecydować o tym, które dwie drużyny pojawią się w fazie playoff Majora w Paryżu jako pierwsze. Zespół Vitality dość sprawnie rozprawił się z ekipą Szymona “kRaSnaLa” Mrozka, natomiast Heroic wywalczyło swoje zwycięstwo nad Liquid, po wyrównanym Ancient.

Vitality było zdecydowanym faworytem tego spotkania. Mimo to, Anubis będący wyborem Monte, okazał się wyrównany, jeśli chodzi o pierwszą połowę (7:8 Vitality). Po zmianie stron, zawodnicy francuskiej organizacji momentalnie odjechali z wynikiem, a niedługo później pierwsze zwycięstwo w tym Best of 3 wpadło na ich konto.

Nuke od samego początku wyglądał bardzo dobrze dla Vitality. Podobnie jak na mapie poprzedniej, w ofensywie Dan “apEX” Madesclaire i spółka byli nie do zatrzymania (10:5). Z racji dwóch wygranych pistoletówek na tej mapie, Vitality znacznie zwiększyło swoją przewagę nad rywalem (13:5). Monte nie pozostało jednak dłużne, dzielnie walcząc w ataku. Gdy byli już tylko 1 rundę od wyrównania wyniku (13:14), Vitality wzięło się w garść, zdobywając brakujące 2 punkty.

Monte Monte 02 vv Vitality
Anubis 10:16, Nuke 13:16

Pierwsza połowa Inferno wyglądała bardzo dobrze dla Heroic. W defensywie udało im się zdobyć aż 11 rund, co było dobrą zaliczką na resztę pojedynku. Przeciwnikom udało się jeszcze zbliżyć bardzo blisko wyrównania (11:12), aczkolwiek brakujące 4 punkty zostały zdobyte przez Duńczyków.

Mirage rozgrywał się optymistycznie, tym razem dla zawodników amerykańskiej organizacji. Dobra gra w obronie dała im optymistyczne 9 rund. Druga połówka rozpoczęła się od serii wygrywanych rund przez Liquid, co momentalnie umieściło ich na punkcie mapowym (15:7). Później Heroic zdobyło jeszcze 4 rundy, ale decydująca mapa i tak musiała nastąpić.

Ancient był najbardziej wyrównany spośród wszystkich trzech map. Wraz ze zmianą stron, wynik w tabeli wskazywał 8:7, z korzyścią dla Teamu Liquid. Nick “nitr0” Cannella i jego zespół nie radzili sobie z atakami ze strony rywali, co spowodowało utracenie prowadzenia. Kluczowe zagrania dostarczyli swojemu zespołowi , Jakob “jabbi” Nygaard oraz Martin “stavn” Lund, wygrywając w sytuacji 1v2 na 12:10 oraz 13:11. Dzięki temu, niedługo później ekipa Heroic mogła świętować awans do fazy playoff Majora w Paryżu.

Heroic heroic 21 rea Liquid
Inferno 16:11, Mirage 11:16, Ancient 16:12

Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można oglądać na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Komentatorzy MajorPartnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego zostanie wzbogacona o analizę w której zobaczymy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.