Respawn.pl

AVANGAR i Sharks w półfinałach DreamHack Open Rio de Janerio 2019

Autor: Paweł Wilk

Pierwszy dzień intensywnych zmagań w Rio de Janerio dobiegł końca. Zwycięzcami grup, a także pierwszymi półfinalistami, zostali reprezentanci AVANGAR oraz Sharks Esports. 

Zawodnicy kazachskiej organizacji nie mieli łatwego początku dalekiej wyprawy do Brazylii. Już w pierwszym swoim meczu doczekali się aż trzech dogrywek. Amerykański skład eUnited dzielnie walczył, ale w kluczowym momencie nie wytrzymał presji i uległ 23 do 25. W swoim drugim spotkaniu Timur “buster” Tulepov i spółka mieli dużo łatwiej, ponieważ gospodarze z INTZ zabrali im tylko osiem rund.

Dużo emocji czekało na kibiców także w rywalizacji grupy B. Tam doszło do sporej niespodzianki, ponieważ w fotelu lidera nie zasiedli gracze Valiance. Europejski miks zgodnie z przypuszczeniami pokonał W7M Gaming (16:13), ale w meczu zwycięzców musiał uznać wyższość Sharks Esports. Piątka Brazylijczyków może być pewna gry w niedzielnym półfinale.

Dziś w Parque Olímpico dokończona zostanie faza grupowa. Turniej rozpocznie się od meczów eliminacyjnych pomiędzy eUntied i Furia Esports, a także W7M i Redemption POA. Wieczorem oraz w nocy powinny odbyć się spotkania decydujące o awansie do fazy pucharowej.

Harmonogram sobotnich spotkań DreamHack Open Rio de Janerio 2019:

  • 15:00 – eUnited vs. Furia Esports
  • 18:00 – W7M vs. Redemption POA
  • 21:00 – INTZ vs. eUnited/Furia Esports
  • 00:00 – Valiance vs. W7M/Redemption POA